10 gadu vecs "Volvo" iekļūst drošāko auto desmitniekā (+ video)
Krosoveru "Volvo XC90," kura drošības elementu konstrukcija jau gandrīz desmit gadu nav piedzīvojusi nekādas pārmaiņas, ASV Apdrošinātāju institūts lielceļu drošībai (IIHS) atzinis par atbilstošu mūsdienu drošības prasībām, piešķirot augstāko atzīmi "Top Safety Pick+" par pasažieru aizsardzību.
Augstāko atzīmi IIHS piešķir tikai tiem spēkratiem, kas veiksmīgi izturējuši triecienu ar 25 procentu pārklājumu, kā arī pārējos pārbaudījumus, ieskaitot apgāšanās imitāciju un sadursmi ar 40 procentu pārklājumu.
Rezultātu detalizētāks izvērtējums atklāja, ka vadītāja un pasažiera iespējas iedzīvoties smagās traumās nav lielas – priekšējais gaisa spilvens labi pasargāja galvu, bet sānu drošības spilveni un aizkari nepieļāva ķermeņa kontaktu ar automašīnas atlūzām un priekšmetiem no ārpuses.
Vienlaicīgi ar "Volvo XC90," IIHS pārbaudīja "Subaru Impreza" universālu un uz tās pašas platformas tapušo krosoveru "XV," kuri līdzīgi kā zviedru krosovers, tika novērtēti ar augstāko atzīmi "Top Safety Pick+."

Volvo XC90 triecientesti ASV Foto: IIHS
LASI VĒL
- Gribi braukt “pa lēto” – izvēlies Dacia
- Jaunais BMW iX3 spēs nobraukt vairāk par 800 km(+ VIDEO)
- Uzlabotajā krustojumā pie Spice-Depo ir arī jauns un nebijis sastrēgums, kurš nedrīkstētu būt 4.DAĻA (+ VIDEO)
- Autoceļu lietošanas nodevas kravas transportam no janvāra vēl nepaaugstinās (+ VIDEO)
- Pāris, kas nav pāris. Kas kopīgs Lynk & Co modeļiem 02 un 08? (+ VIDEO)
- Rīt TV un interneta tiešraidē paziņos Latvijas Gada auto 2026 uzvarētājus, atklāti finālistu auto nominācijās (+ VIDEO)
- Vai Cupra sportiskais gars joprojām ir dzīvs? Atbildi meklē Jānis Vanks (+ VIDEO)
- Notverts Krievijas kara noziegumu slavinātājs, kurš uz auto uzlīmēja simbolu “Z” burta formā (+ VIDEO)
- Dzērājšoferim konfiscētu "Ferrari" izsolē pārdod par 176 tūkstošiem eiro (+ VIDEO)
- Šoreiz par degvielas uzpildes ātrumu - 800 kilometriem pietiek ar 1,5 minūti (+ VIDEO)
