ACEA: Elektroauto tirgus daļa ES pērn sasniegusi rekordaugstu līmeni
Elektrisko automobiļu tirdzniecības apjoms pērn Eiropas Savienībā (ES) sasniedzis rekordaugstu tirgus daļu, liecina publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas (ACEA) jaunākie dati.
Elektriskās automašīnas ES pagājušajā gadā veidoja 12,1% no kopējā jaunu automobiļu tirdzniecības apjoma, salīdzinot ar 9,1% pirms gada un 1,9% 2019.gadā.
Elektroauto pārdošanas apjoms ES pērn palielinājās par 28% un pārsniedza 1,1 miljonu vienību.
Šo kāpumu būtiski veicināja izaugsme Vācijā, kur elektroauto tirdzniecība strauji palielinājās gada beigās pirms atbalsta mehānismu atcelšanas.
Tikmēr Norvēģijā četri no katriem pieciem pārdotajiem jaunajiem automobiļiem bijuši elektroauto, kas ir rekordaugsts līmenis.
Toties Itālijas tirgus bijis vienīgais, kur šo videi draudzīgo spēkratu tirdzniecība pērn samazinājusies, reģistrējot kritumu par 26,9%.
Latvijā elektrisko automobiļu tirdzniecība pagājušajā gadā palielinājusies par 158% un veidojusi 1068 spēkratus. Lietuvā un Igaunijā reģistrēts kāpums attiecīgi par 17,3% un 51%.
ACEA dati arī liecina, ka ar benzīna un dīzeļdzinējiem aprīkotu automobiļu tirgus daļa ES turpinājusi samazināties, tai veidojot 52,8%.

Foto: iAuto.lv
LASI VĒL
- VIDEO EKSPERIMENTS: Apdzenot kravas auto ar mikroautobusu – “dūša papēžos”; teju visi šoferi apdzīšanas manevru veic potenciāli bīstami (+ VIDEO)
- Kāpēc “Renault 4” konkursā “Latvijas Gada auto 2026” palika “Renault 5” ēnā (+ VIDEO)
- Kopā ar Goodyear. Cooper riepas atgriežas ar jauniem modeļiem (+ VIDEO)
- Kā rīkoties, ja uz ceļa pēkšņi izskrien dzīvnieks? Skaidro speciālisti (+ VIDEO)
- Ceļu satiksmes drošības padome nosaka prioritātes šim gadam (+ VIDEO)
- Mazs, bet nepatīkams negadījums Dubultu prospektā pie kura vainojama ir arī nepietiekama infrastruktūra (+ VIDEO)
- Gatavojiet hronometrus! FIA ECO rallija kausa posms šogad notiks arī Latvijā (+ VIDEO)
- Spānijā dīzelis ir lētāks par 43,8 centiem!? Dīzelim Latvijā cena 2.117, bet Spānijā 1.679 EUR 25.03
- Kā izskatās jaunā Toyota RAV4? No 40 500 līdz 56 000 EUR. Jaudīgākā versija ar 2.5L spraudņhibrīdu (+ VIDEO)
- Tas ir wow ! Skandi Motors atskatās uz 25 gadiem Latvijā (+ VIDEO)
