Apvienojas divi pasaules autobūves smagsvari - FCA un PSA vienojas par uzņēmumu apvienošanu
Itālijas un ASV autobūves uzņēmums "Fiat Chrysler Automobiles" (FCA) un Francijas "Groupe PSA" (PSA) parakstījuši vienošanos, lai apvienotos un izveidotu pasaulē ceturto lielāko autoražotāju, teikts trešdien publiskotajā abu kompāniju kopīgajā paziņojumā.
Vienošanās paredz īstenot divu līdzvērtīgu partneru apvienošanos, un šīs vienošanās rezultātā rūpnīcu slēgšanas netiek plānotas, norāda autoražotāji.
Apvienotais uzņēmums nodarbinās vairāk nekā 400 000 cilvēku, tam būs gandrīz 170 miljardu eiro apgrozījums un tas gadā pārdos aptuveni 8,7 miljonus automobiļu.
Apvienošanos paredzēts pabeigt 12-15 mēnešu laikā. Apvienotā uzņēmuma galvenā pārvaldes mītne atradīsies Nīderlandē, un tā akcijas joprojām būs kotētas Parīzes, Milānas un Ņujorkas fondu biržās.
Tikmēr PSA vadītājs Karloss Tavaress vadīs jauno uzņēmumu, bet FCA padomes priekšsēdētājs Džons Elkans būs kompānijas padomes priekšsēdētājs.
Kā vēstīts, FCA oktobrī paziņoja, ka ved apvienošanās sarunas PSA, kas ražo "Peugeot" un "Citroen" automobiļus.

Foto: iAuto.lv
LASI VĒL
- Rīgā atklās motosezonu (+ VIDEO)
- Grīziņkalna iedzīvotāji iebilst pret ieviestajām satiksmes izmaiņām (+ VIDEO)
- Ar 40 miljonu atbalsta programmu mudinās izvēlēties elektroauto (+ VIDEO)
- Cenas atkal iet uz augšu! Degvielas cenas 22.04.2026: Dīzelis 1.947 un 95 benzīns 1.787 EUR! (+ VIDEO)
- KIA Seltos - mazāks Sportage Eiropas tirgum, arī Latvijai (+ VIDEO)
- Volkswagen piesaka elektrisko sedanu ID.Unyx 09 un 30 elektriskus modeļus (+ FOTO)
- Auto 2026 izstādē gaidāmas vērienīgas pirmizrādes - līdz pat pilnīgi jauniem zīmoliem (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 20.4.2026 (šodien vēl lētāk): Dīzelis 1.977 un 95 benzīns 1.797 EUR! ASV pārkāpj pamieru (+ VIDEO)
- "Roadpol" akcijā Latgalē nedēļas laikā konstatēti teju tūkstoš pārkāpumu (+ VIDEO)
- Rīgā fiksēti rupji ātruma pārkāpumi – vairākiem vadītājiem atņemtas transportlīdzekļa tiesības (+ VIDEO)
