Ferrari gatavo FUV – savu pirmo krosoveru
Sportisko varenauto ražotājs Ferrari gatavo savu pirmo krosoveru. Zināms, ka tā nosaukums būs Purosangue, turklāt itāļi to ierindos pašu izveidotā nišā FUV (Ferrari Utility Vehicle).
Purosangue pamatā būs modulārā platforma, ko izmanto arī nesen prezentētajam jaunumam Roma. Tas ir tehniskais risinājums ar priekšā novietotu motoru, un, kaut gan itāļi vēl nav izšķīrušies par konkrētu spēka agregātu, zināms, ka šī arhitektūra pieļauj visdažādāko variant izmantošanu – sešu, astoņu un 12 cilindru motorus, aizmugures un visu riteņu piedziņas, dažādu sēdvietu komponējumu un elektromotora piesaisti. Pēdējais tiek minēts arī saistībā ar FUV projektu – inženieri uzskata, ka V12 motora kombinācija ar elektromotoru var veidot pārāk smagu konstrukciju, tādēļ Purosangue nonāks tirgū ar spēka iekārtu, kas apvieno kādu mazāka tilpuma benzīna motoru un elektromotoru.
Sagaidāms, ka Purosangue pirmizrāde varētu notikt 2021.gada beigās. Ferrari uzsver, ka viņu krosovers nelīdzināsies nevienam no šobrīd tirgū sastopamajiem, būs apveltitis ar pilnpiedziņu, inovatīvu klīrensa regulēšanas sistēmu un multimediju/izklaides kompleksu aizmugures pasažieriem.
Atgādināsim, ka jaunākais Ferrari modelis debitēja novembra vidū. Tas ir 4,65 m garais superauto Roma, kas apgādāts ar 3,9 litru V8, kas attīsta 620 Zs (760 Nm) un strādā kombinācijā ar astoņu pakāpju robotizēto pārnesumkārbu. 100 km/h Roma sasniedz 3,4 sekundēs, maksimālais ātrums ir 320 km/h, bet cena – 190 000 eiro.

Ferrari Roma Foto: Publicitātes attēls
LASI VĒL
- Grīziņkalna iedzīvotāji iebilst pret ieviestajām satiksmes izmaiņām (+ VIDEO)
- Ar 40 miljonu atbalsta programmu mudinās izvēlēties elektroauto (+ VIDEO)
- Cenas atkal iet uz augšu! Degvielas cenas 22.04.2026: Dīzelis 1.947 un 95 benzīns 1.787 EUR! (+ VIDEO)
- KIA Seltos - mazāks Sportage Eiropas tirgum, arī Latvijai (+ VIDEO)
- Volkswagen piesaka elektrisko sedanu ID.Unyx 09 un 30 elektriskus modeļus (+ FOTO)
- Auto 2026 izstādē gaidāmas vērienīgas pirmizrādes - līdz pat pilnīgi jauniem zīmoliem (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 20.4.2026 (šodien vēl lētāk): Dīzelis 1.977 un 95 benzīns 1.797 EUR! ASV pārkāpj pamieru (+ VIDEO)
- "Roadpol" akcijā Latgalē nedēļas laikā konstatēti teju tūkstoš pārkāpumu (+ VIDEO)
- Rīgā fiksēti rupji ātruma pārkāpumi – vairākiem vadītājiem atņemtas transportlīdzekļa tiesības (+ VIDEO)
- Uz ceļiem atgriežas motociklisti (+ VIDEO)
