„Genesis G90” pārtop par īstu limuzīnu
Nepilnus četrus mēnešus pēc luksusa sedana „Genesis G90” nonākšanas tirgū korejiešu ražotājs „Hyundai” prezentējis tā pagarināto versiju ar nosaukumu „Genesis EQ900 Limousine”.
Limuzīna versijā sedans ir 5494 mm garš, t.i., par 290 mm garāks nekā bāzes modelis. Tas ieguvis bagātīgu aprīkojumu, tostarp intelektuālo vadības sistēmu paketi „Genesis Smart Sense”. Kā liecina ražotāja izplatītā informācija, tajā ietilpst avārijas bremzēšanas sistēma ar gājēju atpazīšanas palīgfunkciju, adaptīvā kruīza kontrole, jaunākās paaudzes aklo zonu kontroles sistēma, joslu maiņas asistents u.tml. elektroniskas ierīces.
Zem „Genesis EQ900 Limousine” motora pārsega atrodas „Tau” saimes 5,0 l V8 GDI dzinējs ar 490 ZS maksimālo jaudu. Komplektā ar to paredzēta astoņpakāpju automātiskā pārnesumkārba un „Hyundai” oriģinālā intelektuālā pilnpiedziņas sistēma „HTRAC”. Smagnējam automobilim samtaini gludu gaitu nodrošina „GACS” – adaptīvā piekares sistēma.

Šobrīd „Genesis EQ900 Limousine” ir pieejams pārdošanā tikai Ziemeļkorejas tirgū. Kompānijas pārstāvji pagaidām neatklāj, kādi ir eksporta plāni.
Atgādināsim, ka speciāli „Genesis” modeļu saimes izstrādei „Hyundai” ir izveidota „premium” dizaina nodaļa. Pēc pāris mēnešiem tās vadību uzņemsies „Hyundai Motor” dizaina centra jaunais vadītājs Lūks Donkerfolke, kurš iepriekš strādājis koncernā „Volkswagen”, veidojot dažādu „Audi”, „Bentley”, „Lamborghini, „SEAT” un „Škoda” modeļu dizainu. Bez tam kompānijas dizaina direktors Peters Šairers ir apņēmies personīgi pieskatīt šīs nodaļas jaunradi.

Foto: Publicitātes foto
LASI VĒL
- Rail Baltica kavēšanās: Latvijai jāpieņem lēmumi (+ VIDEO)
- Pirmo reizi ar blakusvāģi - Royal Alloy ar 310 cm³ un 28 ZS par 9 000 EUR (+ VIDEO)
- Šogad Jāņu brīvdienās pieķerti vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados (+ VIDEO)
- Policija turpina rūpēties par drošību uz ceļiem svētkos (+ VIDEO)
- Traktoru sacensības Rēzeknes novadā nonāk policijas redzeslokā (+ VIDEO)
- Autovadītāji: Kāpēc mums jāzina, cik tālu ir līdz Maskavai? (+ VIDEO)
- Jāņu reidos Daugavpilī Valsts policijai palīdz arī pašvaldības policija (+ VIDEO)
- Diennakts laikā Augšdaugavas novadā aiztur piecus robežšķērsotāju pārvadātājus (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 19.06.2026: Dīzelis 1.707 un 95. benzīns 1.737 EUR! 76.78 USD par barelu (+ VIDEO)
- 18 gadus vecam motocikla vadītājam piemēroti sodi gandrīz 1000 eiro apmērā (+ VIDEO)
