Izdevums: Vairāki "Volkswagen" inženieri atzīst, ka piedalījušies krāpnieciskās programmatūras uzstādīšanā automobiļiem
Inženieri pastāstījuši, ka "EA 189" tipa dīzeļdzinēji, ko koncerns izstrādājis 2005.gadā, nav atbilduši prasībām attiecībā uz maksimālo pieļaujamo izmešu apjomu un nepārsniegt vēlamo izmaksu līmeni bez krāpšanās nav bijis iespējams.
Vairāki Vācijas autobūves koncerna "Volkswagen" inženieri kompānijas veiktajā iekšējā izmeklēšanā atzinuši, ka piedalījušies automobiļu dzinēju aprīkošanā ar programmatūru, kas pārbaužu laikā ļāvusi noslēpt to radīto kaitīgo izmešu patieso apjomu, vēsta "Bild am Sonntag".
Izdevums neatklāj šo cilvēku identitāti, vien norāda, ka šīs darbības viņi veikuši 2008.gadā. Tas arī atzīst, ka pašus skandalozās ieceres autorus līdz šim nav izdevies atklāt.
Inženieri pastāstījuši, ka "EA 189" tipa dīzeļdzinēji, ko koncerns izstrādājis 2005.gadā, nav atbilduši prasībām attiecībā uz maksimālo pieļaujamo izmešu apjomu un nepārsniegt vēlamo izmaksu līmeni bez krāpšanās nav bijis iespējams.
Kā ziņots, koncerns atzinis, ka līdz pat 11 miljoniem dīzeļdzinēju visā pasaulē aprīkoti ar krāpnieciskām ietaisēm, kuras pārbaužu laikā pārslēdz dzinēju uz tādu režīmu, ka uzrādītais piesārņojuma līmenis ir daudz zemāks nekā vēlāk reālajos darba apstākļos.

LASI VĒL
- Šogad Jāņu brīvdienās pieķerti vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados (+ VIDEO)
- Policija turpina rūpēties par drošību uz ceļiem svētkos (+ VIDEO)
- Traktoru sacensības Rēzeknes novadā nonāk policijas redzeslokā (+ VIDEO)
- Autovadītāji: Kāpēc mums jāzina, cik tālu ir līdz Maskavai? (+ VIDEO)
- Jāņu reidos Daugavpilī Valsts policijai palīdz arī pašvaldības policija (+ VIDEO)
- Diennakts laikā Augšdaugavas novadā aiztur piecus robežšķērsotāju pārvadātājus (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 19.06.2026: Dīzelis 1.707 un 95. benzīns 1.737 EUR! 76.78 USD par barelu (+ VIDEO)
- 18 gadus vecam motocikla vadītājam piemēroti sodi gandrīz 1000 eiro apmērā (+ VIDEO)
- Jāņu brīvdienās visā Latvijā notiks masveida autovadītāju pārbaudes (+ VIDEO)
- Katrs piektais smagais ceļu satiksmes negadījums Latvijā ir saistīts ar alkoholu. CSDD aicina Līgo svētkos ieklausīties, pamanīt un rīkoties (+ VIDEO)
