"Jaguar Land Rover" Slovākijā atver ražotni
Lielbritānijas autobūves kompānija "Jaguar Land Rover" Slovākijā atvērusi jaunu 1,6 miljardu dolāru (1,4 miljardu eiro) vērtu rūpnīcu, kas ir pirmā uzņēmuma ražotne kontinentālajā Eiropā, teikts autoražotāja publiskotajā paziņojumā.
Uzņēmums rūpnīcu uzbūvējis netālu no Nitras, kas atrodas aptuveni 100 kilometrus uz austrumiem no Bratislavas.
Šīs rūpnīcas sākotnējā gada ražošanas jauda paredzēta 150 000 automobiļu apmērā.
Slovākijas valdība nodrošinājusi "Jaguar Land Rover" investīciju subsīdijas līdz 130 miljoniem eiro.
"Jaguar Land Rover" jau jūnijā paziņoja, ka pārvietos automašīnu "Land Rover Discovery" ražošanu no Birmingemas Anglijā uz Slovākiju, šādu lēmumu skaidrojot ar dīzeļautomašīnu tirdzniecības apjoma samazināšanos un neskaidrību par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.
Kā ziņots, "Jaguar Land Rover" pieder Indijas lielākajai autobūves kompānijai "Tata Motors", kas Lielbritānijas autoražotājus "Jaguar" un "Land Rover" par 2,3 miljardiem ASV dolāru 2008.gada jūnijā iegādājās no ASV autobūves koncerna "Ford Motor".

LASI VĒL
- Protestā izskan skarbi vārdi par vēja parkiem; ministrs aicina ieraudzīt ieguvumus (+ IDEO)
- iAuto.lv redaktors Māris Ozoliņš raidījumā "Spried ar Delfi". Tēma: Kas notiek uz Latvijas ceļiem? (+ VIDEO)
- Kurzemē nogāzusies vēja turbīna; ministrija uzdod apsekot visas vecās vēja turbīnas (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 26.04.2026: Dīzelis 1.917 un 95. benzīns 1.767 EUR! 94.40 USD par barelu
- Izstādes "Auto 2026" Ķīpsalā jauno auto halles apskats. 1. DAĻA (+ VIDEO)
- Rīgā atklās motosezonu (+ VIDEO)
- Grīziņkalna iedzīvotāji iebilst pret ieviestajām satiksmes izmaiņām (+ VIDEO)
- Ar 40 miljonu atbalsta programmu mudinās izvēlēties elektroauto (+ VIDEO)
- Cenas atkal iet uz augšu! Degvielas cenas 22.04.2026: Dīzelis 1.947 un 95 benzīns 1.787 EUR! (+ VIDEO)
- KIA Seltos - mazāks Sportage Eiropas tirgum, arī Latvijai (+ VIDEO)
