Jaunākā tendence no Ķīnas – auto un drona saspēle (+ VIDEO)
Vairāki Ķīnas ražotāji pieteikuši sadarbībā ar dronu ražotāju DJI izstrādātu tehnoloģiju, kas automobili sasaista ar mazo lidaparātu.
Nesen arī iAuto komentāros parādījās jautājums par to, kas sekos pēc tam, kad ķīnieši būs “izspēlējušies” ar skārienekrāniem, mirgojošām gaismiņām, fona izgaismojumiem un ērmīgiem akustiskajiem pavadījumiem. Šķiet, ka atbilde gatava – tie būs droni, kas lidināsies pakaļ automobilim ar diezgan viegli uzmināmu nolūku – lai īpašnieki varētu uzņemt pašbildes. Dažos citos gadījumos drona lidojumam var būt arī praktiskāks nolūks, piemēram, apkārtnes izlūkošana pirms izbrauciena sliktāk zināmā apkaimē.
Šādas sistēmas ar nosaukumu Lingyuan tikko sākuši piedāvāt Ķīnas ražotāji Chery un BYD. Pagaidām tās pieejamas Ķīnas tirgū vairākiem modeļiem, piemēram, Yangwang U8, Fang Cheng Bao Bao 5, Bao 8, Titanium 3 (Tai 3), Denza N9, BYD Tang L un BYD Sealion 07 DM-i.
Drona garāža jeb angārs atrodas uz transportlīdzekļa jumta. Papildu pozicionēšanas moduļi, kameras un speciālie stiprinājumi ļauj Lingyuan pacelties un nolaisties, lidojot ar ātrumu līdz 25 km/h. Drons var sekot pašam auto ar ātrumu līdz 54 km/h. Nospiežot pogu, tas atgriežas transportlīdzeklī no attāluma līdz diviem kilometriem. Lidaparāta 20-80% uzlāde notiek 30 minūtēs.
BYD izstrādātā Lingyuan lietotne atvieglo drona darbību un ir pilnībā integrēta transportlīdzekļa sistēmās.
Drona angārs pieejams divās dažādās versijās, kas veidotas tā, lai netiktu pārsniegts 2,05 metru transportlīdzekļa augstums. Lielākos modeļos “garāža” iestrādāta jumtā, savukārt mazākos automobiļos tā piestiprināta uz jumta.
BYD automobiļiem pieejamā sistēma maksā aptuveni 16 000 juaņu, kas ir aptuveni 2000 eiro.
LASI VĒL
- BMW un pikaps - Ļoti smaga avārija Madonas novadā, iespējams pat 180 km/h ātrumā (+ VIDEO)
- Igaunijā plāno celt kodolreaktoru; Latvija tādu iespēju neizslēdz (+ VIDEO)
- EP deputāts: Eiropa ir visatkarīgākā no naftas un gāzes, kas nāk caur Hormuza šaurumu (+ VIDEO)
- Kādēļ strauji audzis pieprasījums pēc Honda ģeneratoriem? (+ VIDEO)
- Degvielas cenas Latvijā – zemākas nekā vidēji ES (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 19.3.2026: Dīzelis 1.957 un 95 benzīns 1.707 EUR. Ir +42 centi kopš 1.3.2026 (+ VIDEO)
- Cik ilgi Latvijas valsts ceļi neatjaunos vēl 110 km/h uz Rīgas-Jūrmalas šosejas — jau 19.03.2026?
- iAuto.lv jautājumi publikācijai: Rīgā, Jūrmalas gatve tagad ir atvērta transporta kustībai abos virzienos
- Kāda tipa riepas bija ejošakās aizvadītajā ziemā ? (+ VIDEO)
- Kurš ir atbildīgs un kurš maksās par janvārī atklātās Mūkusalas promenādes defektiem? (+ VIDEO)
