Kāda dzinēja tehniskā apkope izmaksā vairāk? (+VIDEO)

Foto:
TV Autoziņas speciāli iAuto | 27.05.2024

Tehniskā apkope ir nepieciešama ikvienai automašīnai - par to šaubu nav. Toties par apkopes laikā veicamajiem darbiem un, kas vēl svarīgāk, to izmaksām bieži rodas jautājumi un izceļas diskusijas, sevišķi, ja šīs darbības notiek autorizētajā dīlera servisā.

Ļausim ieviest skaidrību Auto Bassadone servisa tehniskajam speciālistam Edgaram Lullem. Pārbaužu pozīcijas nosaka auto ražotājs, nevis dīleris, tāpēc apkope ir kas vairāk nekā eļļas un filtra maiņa. Tā kā daudzām markām virsbūves garantija pret caurrūsēšanu ir garāka nekā uz pārējo automašīnu, apkopes laikā obligāti jāpārbauda arī virsbūve. Tehniskās apkopes intervāli iekšdedzes automašīnām var būt dažādi, no 10 līdz pat 30 tūkstošiem km, taču ne retāk kā reizi gadā.

Jaunām automašīnām nepieprasa, bet rekomendē pirmo eļļas maiņu veikt jau pie 3000 km. Ieteikums nomainīt tā saukto pirmo eļļu tieši saistīts ar dzinēja piebraukšanas procesu. Agri vai vēlu pienāks laiks arī t.s. lielajai apkopei, kad būs jāmaina dzinēja zobsiksna. Parasti tas notiek pie 120 - 140 tūkstošu km nobraukuma, taču agregātu piedziņas siksna jāmaina divreiz agrāk, ap 60 000 km. Vairāk skaties TV Autoziņu sižetā.