Ķīnas Geely izveidojis jaunu elektromobiļu marku konkurencei ar Tesla (+ FOTO)
Ķīnas koncerns Geely prezentējis elektriskās piedziņas sedanu Geometry A, kura iegādei pieteikušies jau gandrīz 30 000 klientu.
Geely, kam pieder arī zviedru Volvo un britu Lotus , izveidojis jaunu luksuss zīmolu Geometry, kas prezentējis savu pirmo modeli “A” – salīdzinoši lētu alternatīvu amerikāņu Tesla Model 3.
Geometry A komplektē ar CATL litija jonu 59,1 vai 69,1 kWh akumulatoriem, kas nodrošina attiecīgi 410 un 500 km (NEDC ciklā) bez uzlādes. Tiek pieņemts, ka faktiskais maksimālais nobraukums būs no 300 līdz 400 kilometriem.
Ķīniešu elektromobilis aprīkots ar vienu elektromotoru, kas nodrošina 120 kW (163 ZS) jaudu un 250 Nm griezes momentu. Ražotāja dati liecina, ka paātrinājums no nulles līdz simtam ir 8,8 sekundes, bet strāvas krājumus no 30% līdz 80% var papildināt pusstundas laikā.
Geometry A būs komplektēts ar pusautomātisko braukšanas sistēmu, kas noteiktos brīžos ļauj nodot automašīnas vadību elektronikai.
Ņemot vērā valsts subsīdijas elektromobiļiem, Ķīnā šāds automobilis maksās no 150 līdz 190 tūkstošiem juaņu (aptuveni no 22,3 tūkstošiem līdz 28,3 tūkstošiem dolāru).
Geely atzīmē, ka viņi jau saņēmuši vairāk nekā 27 tūkstošus pasūtījumu Geometry A iegādei, no kurām 18 tūkstoši tiks eksportēti uz ārzemēm, tostarp uz Franciju, Norvēģiju un Singapūru.



Foto: Ekrānšāviņš
LASI VĒL
- Ķīnai un Eiropai: Land Rover Freelander atgriežas jaunā veidolā (+ FOTO)
- Kā plānots iztērēt 40 miljonus eiro EKII privātā transporta atbalstam? Cik lieli būs pabalsti un kam (+ VIDEO)
- Protestā izskan skarbi vārdi par vēja parkiem; ministrs aicina ieraudzīt ieguvumus (+ IDEO)
- iAuto.lv redaktors Māris Ozoliņš raidījumā "Spried ar Delfi". Tēma: Kas notiek uz Latvijas ceļiem? (+ VIDEO)
- Kurzemē nogāzusies vēja turbīna; ministrija uzdod apsekot visas vecās vēja turbīnas (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 26.04.2026: Dīzelis 1.917 un 95. benzīns 1.767 EUR! 94.40 USD par barelu
- Izstādes "Auto 2026" Ķīpsalā jauno auto halles apskats. 1. DAĻA (+ VIDEO)
- Rīgā atklās motosezonu (+ VIDEO)
- Grīziņkalna iedzīvotāji iebilst pret ieviestajām satiksmes izmaiņām (+ VIDEO)
- Ar 40 miljonu atbalsta programmu mudinās izvēlēties elektroauto (+ VIDEO)
