Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē notiks ASV militārās tehnikas kolonnu pārvietošanās
Laikā no 2.līdz 12.maijam Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē pa valsts nozīmes autoceļiem paredzēta ASV militārās tehnikas kolonnu pārvietošanās maršrutos Liepāja - Ādažu bāze, Liepāja - Lietuvas robeža un Liepāja - Igaunijas robeža, aģentūru LETA informēja Nacionālo bruņoto spēku Operāciju plānošanas departaments.
Visa ASV militārā tehnika tiks pārvietota uz smago kravu treileriem, un kolonnu pavadīšanu nodrošinās Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs.
Kā ziņots iepriekš, 18.aprīlī Liepājas ostā tika nogādāti vairāk nekā 350 ASV Bruņoto spēku militārās un atbalsta tehnikas līdzekļi. No 16.līdz 27.maijam šo tehniku paredzēts iesaistīt vairākos vingrinājumos starptautiskajās militārajās mācībās "Defender Europe 2022", kas vienlaikus norisināsies vairākās Baltijas jūras reģiona un Austrumeiropas valstīs.
Latvijas teritorijā "Defender Europe 2022" laikā plānotie vingrinājumi ir daļa no militāro mācību cikla "Namejs 2022" pavasara posma, kas norisināsies praktiski visu maiju un kurā apvienotas vēl četras starptautiskās mācības "Knight Legion", "Swift Response", "Summer Shield", "Hedgehog", kā arī Nacionālo bruņoto spēku taktiskā līmeņa militārās lauka mācības.
Starptautisko militāro mācību norisei Latvijā un citās alianses dalībvalstīs, un sabiedroto valstu plašai iesaistei šādās mācībās ir būtiska loma, lai demonstrētu NATO kolektīvās aizsardzības spējas un gatavību aizsargāt katru alianses dalībvalsti no visu veidu drošības draudiem.
Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas novadu iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret militārajām mācībām Latvijā, un īslaicīgiem satiksmes apgrūtinājumiem uz valsts nozīmes un reģionālajiem ceļiem.

Foto: iAuto.lv
LASI VĒL
- Rail Baltica kavēšanās: Latvijai jāpieņem lēmumi (+ VIDEO)
- Pirmo reizi ar blakusvāģi - Royal Alloy ar 310 cm³ un 28 ZS par 9 000 EUR (+ VIDEO)
- Šogad Jāņu brīvdienās pieķerti vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados (+ VIDEO)
- Policija turpina rūpēties par drošību uz ceļiem svētkos (+ VIDEO)
- Traktoru sacensības Rēzeknes novadā nonāk policijas redzeslokā (+ VIDEO)
- Autovadītāji: Kāpēc mums jāzina, cik tālu ir līdz Maskavai? (+ VIDEO)
- Jāņu reidos Daugavpilī Valsts policijai palīdz arī pašvaldības policija (+ VIDEO)
- Diennakts laikā Augšdaugavas novadā aiztur piecus robežšķērsotāju pārvadātājus (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 19.06.2026: Dīzelis 1.707 un 95. benzīns 1.737 EUR! 76.78 USD par barelu (+ VIDEO)
- 18 gadus vecam motocikla vadītājam piemēroti sodi gandrīz 1000 eiro apmērā (+ VIDEO)
