Land Rover pārtrauc Defender ražošanu (+ foto)
Saskaņā ar iepriekš apstiprinātu plānu, kompānija Land Rover pārtraukusi leģendārā apvidus auto Defender ražošanu. Šodien, 29.janvārī, no konveijera nobraukuši pēdējie piecpadsmit eksemplāri, pieliekot punktu 68 gadu vēsturei.
Pēdējo eksemplāru vidū ir atvadu versija Heritage, kas izceļas ar zaļas krāsas virsbūvi un auduma jumtu, atgādinot par pirmo Land Rover Series I, kas pa Solihallas rūpnīcas vārtiem izbrauca tālajā 1948.gadā.
Land Rover Series piedzīvoja trīs paaudzes un bruģēja ceļu pašreizējam Defender, kas uz ražošanas konveijera stājās 1983.gadā, nodzīvojot līdz pat mūsdienām bez būtiskām vizuālām un konstruktīvām pārmaiņām.
2015.gada vasarā kompānija izgatavoja divmiljono eksemplāru, kas tika pārdots Bonhams izsolē, atnesot labdarības fondam 550 000 eiro.
Defender jauno paaudzi Land Rover sola 2018.gadā. Jaunā modeļa pamatā būs alumīnija platforma, pilnpiedziņas sistēma ar pašbloķējošiem diferenciāļiem katram ritenim un sadales kārba ar pazeminošo pārnesumu. Defender būs vismaz pieci virsbūvju veidi, tajā skaitā pikapa modifikācija un piecdurvju modelis ar septiņvietīgu salonu.
Motoru izvēlē divlitru benzīna un Ingenium četrcilindru turbo dīzeļi, trīslitru V6 atmosfēriskā versija un variants ar kompresoru. Iespējams, izvēli papildinās īpaši jaudīgs variants un modifikācija īpaši smagiem ekspluatācijas apstākļiem.
Jauno Defender ražos Slovākijā, uzņēmumā, kura attīstībai Jaguar Land Rover atvēlējis vienu miljonu mārciņu.

Foto: Publicitātes foto
LASI VĒL
- Pirmo reizi ar blakusvāģi - Royal Alloy ar 310 cm³ un 28 ZS par 9 000 EUR (+ VIDEO)
- Šogad Jāņu brīvdienās pieķerti vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados (+ VIDEO)
- Policija turpina rūpēties par drošību uz ceļiem svētkos (+ VIDEO)
- Traktoru sacensības Rēzeknes novadā nonāk policijas redzeslokā (+ VIDEO)
- Autovadītāji: Kāpēc mums jāzina, cik tālu ir līdz Maskavai? (+ VIDEO)
- Jāņu reidos Daugavpilī Valsts policijai palīdz arī pašvaldības policija (+ VIDEO)
- Diennakts laikā Augšdaugavas novadā aiztur piecus robežšķērsotāju pārvadātājus (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 19.06.2026: Dīzelis 1.707 un 95. benzīns 1.737 EUR! 76.78 USD par barelu (+ VIDEO)
- 18 gadus vecam motocikla vadītājam piemēroti sodi gandrīz 1000 eiro apmērā (+ VIDEO)
- Jāņu brīvdienās visā Latvijā notiks masveida autovadītāju pārbaudes (+ VIDEO)
