"Latvenergo" zaļās enerģijas ražošanā plāno investēt 200 miljonus eiro

Foto: iAuto.lv
Nozare.lv | 26.11.2022

Lai veiktu investīcijas zaļās enerģijas ražotnēs un tās izmantošanas veicināšanā, AS "Latvenergo" ir noslēgusi ilgtermiņa aizdevuma līgumus ar "SEB banku" un "Swedbank Latvija" par kopējo summu 200 miljoni eiro, teikts "Latvenergo" paziņojumā biržai "Nasdaq".

"Latvenergo" oktobra beigās un novembra sākumā ir noslēgusi divus ilgtermiņa aizņēmuma līgumus ar "SEB banku" par 100 miljoniem eiro un ar "Swedbank Latvija" par 100 miljoniem eiro.

Aizņēmumus plānots izmantot "Latvenergo" koncerna zaļo investīciju finansēšanai un refinansēšanai - investīcijām hidroelektrostacijās, investīcijām saules enerģijas ieguves parku izveidei un uzturēšanai, kā arī investīcijām e-mobilitātes attīstībai Baltijā. Aizņēmumus paredzēts izmantot koncerna ilgtspējīgu ražošanas projektu finansēšanai un refinansēšanai Daugavas hidroelektrostacijās un saules parku izveidē, kā arī elektromobilitātes pakalpojumu attīstībā.

Uzņēmumā skaidro, ka "Latvenergo" koncerna izaugsmes stratēģija ir vērsta uz ilgtspējīgas enerģētikas attīstību, veicinot arī klimatneitralitātes mērķu sasniegšanu. Koncerna ambīcijas ir jaunu atjaunīgās enerģētikas jaudu - saules, vēja parku - attīstīšana, kā arī ilgtspējīga dzīvesveida veicināšana, attīstot elektromobilitātes pakalpojumus. Jaunajos biznesa virzienos notiek mērķtiecīga izaugsme, tāpat strauja izaugsme ir elektromobiļu uzlādes segmentā ar 159 pieslēgvietām un plānu tuvākajā laikā paplašināties kaimiņvalstīs.

Abi noslēgtie līgumi papildina gada sākumā zaļo obligāciju emisijā gūtos līdzekļus, kas arī tiek ieguldīti "Latvenergo" ilgtspējas projektos - gan atjaunīgās enerģijas ražošanā, gan vides aizsardzības pasākumos.

"Latvenergo" kapitāla piesaisti veic plānoti un regulāri, savlaicīgi nodrošinot finansējumu gan kapitālieguldījumiem, gan likviditātes vadībai. Kredītreitinga aģentūra "Moody's" "Latvenergo" ir piešķīrusi investīciju pakāpes kredītreitingu "Baa2" līmenī ar stabilu nākotnes perspektīvu, kas liecina par "Latvenergo" koncerna stabilitāti un finansiālo uzticamību.

"Latvenergo" nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. "Latvenergo" pieder valstij, bet uzņēmuma obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.

Foto: iAuto.lv