LVM sāk piegādāt enerģētiskās šķeldas papildapjomu siltumapgādes uzņēmumiem

Foto: iAuto.lv
Nozare.lv | 23.09.2022

AS "Latvijas valsts meži" (LVM) sāk piegādāt enerģētiskās šķeldas papildapjomu Latvijas siltumapgādes uzņēmumiem, aģentūru LETA informē LVM.

Vienlaikus LVM norāda, ka 2022./2023.gadā plānots sasniegt vēsturiski augstākos enerģētiskās šķeldas ražošanas un realizācijas apjomus, piedāvājot tirgū ap 800 000 berkubikmetrus jeb aptuveni 650 000 megavatstundu, enerģijas ieguvei piemērota produkta.

LVM Enerģētisko koksnes produktu vadītājs Ojārs Keziks skaidro, ka "esošajā tirgus situācijā, kad strauji pieaudzis šķeldas pieprasījums, ir svarīgi izmantot jebkuru iespēju, lai maksimizētu enerģētiskās koksnes ieguves apjomus. Enerģētisko šķeldu LVM ražo no koku biomasas - gan no ciršanas atliekām, piemēram, zariem, galotnēm, atgriezumiem, sīkkokiem, skujām, gan no apauguma un sīkkoksnes, kas paliek mežā pēc ceļmalu un grāvju apauguma novākšanas un jaunaudžu kopšanas."

Pašlaik LVM visu saražoto enerģētisko šķeldu piegādā tikai vietējiem koksnes pārstrādes un enerģijas ražošanas uzņēmumiem.

Pēc Latvijas statistikas pārvaldes datiem, Latvija 2021.gadā patērēja 8,9 miljonus berkubikmetru šķeldas, kas ir par 13% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt 2,3 miljoni berkubikmetri tika eksportēti, kas ir līdzīgs apjoms kā 2020.gadā.

LETA jau ziņoja, ka reaģējot uz pieaugošo pieprasījumu pēc siltumenerģijas ražošanai izmantojamiem koksnes resursiem, LVM jūnijā uzsāka enerģētiskās šķeldas papildu apjoma pārdošanu, piedāvājot iegādāties 150 000 berkubikmetru enerģētiskās šķeldas 130 000 megavatstundu apjomā visā Latvijas teritorijā.

LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja ir Zemkopības ministrija. LVM apsaimnieko valstij piederošās meža zemes un ir otrs lielākais no valstij piederošajiem uzņēmumiem pēc apgrozījuma.

Foto: iAuto.lv