Mašīnā gulēsim un strādāsim: Volkswagen vīzija par nākamo desmitgadi ar Gen.Travel (+ FOTO)

Foto: Volkswagen
iAuto | 23.09.2022

Volkswagen uzskata, ka nākamajā desmitgadē automašīnas brauks pašas un izskatīsies tā, kā viņu konstruētais Gen.Travel.

Volkswagen grupa šajā nedēļas nogalē "Chantilly Arts & Elegance" pasākumā Francijā prezentēs savu skatījumu uz nākotnes mobilitāti ar konceptu Gen Travel. Vācu uzņēmuma speciālisti ir pārliecināti, ka uz to brīdi cilvēce pārvietosies ar automašīnām, kas brauks pašas, izmantojot autonomās braukšanas visaugstāko pakāpi Level 5.

Līdz pat četriem braucējiem konstruētā Gen Travel pamatā ir koncepcija “Forma seko funkcijai”, kas nozīmē, ka transportlīdzekli var pakārtot dažādām vajadzībām. Piemēram, biznesa braucieniem konferences iekārta piedāvā četrus ērtus atzveltnes krēslus ar galdu centrā, nakts iestatījums pārvērš divas sēdvietas vienā gultā, bet ģimenes izbraucienam ar bērniem priekšējos sēdekļus konfigurē mazo ceļotāju vajadzībām, viņu izklaidei izmantojot paplašināto realitāti (AR).

Apgaismojuma koncepcija interjerā katrā no iestatījumiem strādā savādāk – biznesa iestatījumā dinamiskie gaismas avoti rada patīkamu darba vidi un novērš kinetozi (sliktu dūšu brauciena laikā), bet nakts iestatījumā tie darbojas, lai veicinātu miega hormona (melatonīna) izdalīšanos. Gulēt nākotnes transportlīdzeklī varēšot bez bažām, jo inovatīva drošības sistēma gādās par pasažiera drošību arī horizontālā stāvoklī.

GEN.TRAVEL ir arī citas labas īpašības: caurspīdīgā stikla kabīne ar logu līniju vidukļa augstumā garantē lielisku redzamību, kaijas spārnu durvis nodrošina labāku iekāpšanu un izkāpšanu, bet aktīvās šasijas sistēmu eABC (Electric Active Body Control) minimizē vertikālas un sānu svārstības, kas rodas paātrinoties, bremzējot vai braucot pagriezienos. Transportlīdzeklis būs apveltīts ar mākslīgo intelektu (AI) un platooning funkciju, kas atbalsta automatizētu braukšanu karavānā.

Zināms, ka Gen.Travel ir elektriskā piedziņa, bet konstrukcijai izmantoti tikai ilgtspējīgi materiāli, kas izgatavoti no pārstrādātām vai dabīgām izejvielām.

Foto: Volkswagen