Mobilizācijas ietvaros Krievijā varēs konfiscēt iedzīvotājiem piederošu tehniku

Foto: Ilustratīvs attēls | Ekrānbilde no Youtube.com
iAuto | 24.09.2022

Krievijas Federācijā pieņemts likums, kas mobilizācijas laikā ļauj armijas vajadzībām konfiscēt transportlīdzekļus un citu tehniku, kas tiek uzskatīti par noderīgiem militāristu vajadzībām.

Izdevums Motor.ru vēsta, ka armijas vajadzībām var konfiscēt gan fiziskām, gan juridiskām personām piederošu tehniku, to skaitā autobusus, kravas automašīnas un piekabes, kā arī jebkādu celtniecības tehniku, sniega motociklus, kvadraciklus un moto visurgājējus. Izdevums msk1.ru papildina, ka plašais saraksts sākas "ar milicijas UAZ un beidzas ar zāles pļāvēju”.

Likums paredz ka var pieprasīt piereģistrēt M1G un N1G kategorijas automašīnas. Pirmajā sarakstā ir tādi modeļi kā Suzuki Grand Vitara, Nissan X-Trail, Chevrolet Niva, Mitsubishi Outlander. Otrajā kategorijā ietilpst visi Krievijas UAZ vai GAZ Sobol automobiļi.

Motor.ru skaidro, ka neizsludinot karastāvokli, ir iespējams izņemt ekipējumu par labu armijai tikai no juridiskām personām, bet privātīpašnieku automašīnas pēc likuma var reģistrēt karastāvokļa izsludināšanas gadījumā visā valstī vai tās daļā. Vienlaikus eksperti norāda, ka armijniekus visvairāk interesē neatliekamās medicīniskās palīdzības mašīnas, evakuatori, ugunsdzēsēju mašīnas, kā arī avārijas dienestu un policijas auto, arī ekskavatori-iekrāvēji.

Par atteikšanos izpildīt prasību privātpersonām tiek paredzēts naudas sods no 300 līdz 500 rubļiem, savukārt juridiskām personām tas ir ievērojami lielāks, sasniedzot pat 20 000 rubļu.

 

Ilustratīvs attēls Foto: Ekrānbilde no Youtube.com