No autoceļu lietošanas nodevas vasarā atbrīvos lauksaimniecības tehniku
No autoceļu lietošanas nodevas uz daļu no vasaras būs atbrīvoti lauksaimniecības kooperatīva atsevišķi transportlīdzekļi, nosaka Saeimas pieņemtie grozījumi Autoceļu lietošanas nodevas likumā, kas ietilpst 2019. gada budžeta likumprojektu paketē.
Atbrīvojums no nodevas būs spēkā no 10. jūlija līdz 30. septembrim un attieksies uz kooperatīvo sabiedrību, kas atbildīs normatīvajos aktos noteiktajiem atbilstības kritērijiem lauksaimniecības nozarē.
Atbrīvojums attieksies uz diviem gadījumiem. Viens no tiem nosaka, ka, ja īpašumā, turējumā vai valdījumā ir viens transportlīdzeklis, atbrīvojumu no nodevas piemēros neatkarīgi no kooperatīvās sabiedrības neto apgrozījuma pēdējā iesniegtajā sabiedrības gada pārskatā. Gadījumā, ja kooperatīvās sabiedrības īpašumā, turējumā vai valdījumā ir vairāki transportlīdzekļi, atbrīvojumu no nodevas piemēros par vienu transportlīdzekli uz katriem 99 600 eiro no kooperatīvās sabiedrības neto apgrozījuma pēdējā iesniegtajā sabiedrības gada pārskatā.

Foto: iAuto.lv
LASI VĒL
- Ķīnai un Eiropai: Land Rover Freelander atgriežas jaunā veidolā (+ FOTO)
- Kā plānots iztērēt 40 miljonus eiro EKII privātā transporta atbalstam? Cik lieli būs pabalsti un kam (+ VIDEO)
- Protestā izskan skarbi vārdi par vēja parkiem; ministrs aicina ieraudzīt ieguvumus (+ IDEO)
- iAuto.lv redaktors Māris Ozoliņš raidījumā "Spried ar Delfi". Tēma: Kas notiek uz Latvijas ceļiem? (+ VIDEO)
- Kurzemē nogāzusies vēja turbīna; ministrija uzdod apsekot visas vecās vēja turbīnas (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 26.04.2026: Dīzelis 1.917 un 95. benzīns 1.767 EUR! 94.40 USD par barelu
- Izstādes "Auto 2026" Ķīpsalā jauno auto halles apskats. 1. DAĻA (+ VIDEO)
- Rīgā atklās motosezonu (+ VIDEO)
- Grīziņkalna iedzīvotāji iebilst pret ieviestajām satiksmes izmaiņām (+ VIDEO)
- Ar 40 miljonu atbalsta programmu mudinās izvēlēties elektroauto (+ VIDEO)
