Pēdējo Bugatti ar W16 motoru pārdos izsolē par 4,2-5,5 miljoniem eiro
Reto automobiļu kolekcionāriem izsolē piedāvātais Profilee būs vienīgā iespēja tikt pie Bugatti ar 16 cilindru motoru, nopērkot to pa tiešo no ražotāja.
Tā kā visi Bugatti Chiron automobiļi visās iespējamās versijās, ko ražotājs vēl plānojis izlaist (Chiron, Mistral, Bolide) jau ir rezervēti, Sotheby’s 1.februāra izsole būs vienīgā iespēja tikt pie franču autobūves pērles, kas šajā gadījumā ir absolūti unikāls ražojums, kas uzbūvēts vienā vienīgā eksemplārā. Eksperti prognozē, ka Profilee cena izsolē sasniegs 4,2 līdz 5,5 miljonus eiro.
Chiron Profilee uzbūvēts uz Chiron Pur Sport bāzes, izceļas ar unikālo Argent Atlantique virsbūves toni, kas sadzīvo ar melno oglekļa šķiedras jostu apakšējā daļā un tikpat unikāliem tikai šim modelim izstrādātiem riteņu diskiem Le Patron krāsā, savukārt salons pārsteidz ar instrumentu paneļa, durvju paneļu un viduskonsoles apdari no austas ādas, kuru rakstu veidošanai izmantoti vairāk nekā 2500 metri ādas sloksnes.
Automašīnai tika modernizēta piekare, iegūstot par 10 procentiem stingrāku balstiekārtu nekā Chiron Pur Sport, bet aizmugurējo riteņu negatīvais izliekuma leņķis ir palielināts par 50 procentiem labākai noturībai ceļa līkumos. Profilee motortelpā iebūvēts W16 motors ar 1500 Zs jaudu. No vietas līdz 100 kilometriem stundā kupeja paātrinās 2,3 sekundēs, bet līdz 200 kilometriem stundā – 5,5 sekundēs. Maksimālais ātrums ir 380 kilometri stundā, salīdzinot ar 350 km/h, ko nodrošina Chiron Pur Sport.
Līdz ar Profilee, vēsturē paliks arī Bugatti 16 cilindru motors. Tas tādēļ, ka pēdējos divos gados franču varenauto ražotājs piedzīvojis lielas pārmaiņas – lielākā daļa tā akciju (55%) nonākuši horvātu Rimac Group rīcībā, kamēr 45% atrodas Porsche īpašumā. Zināms, ka Bugatti Chiron pēctecis, kas tiks izstrādāts kopā ar horvātiem, tiks aprīkots ar Rimac hibrīdiekārtu, varenauto saglabājot sev piemītošo unikalitāti un ekskluzivitāti.


Foto: Bugatti

LASI VĒL
- VIDEO EKSPERIMENTS: Apdzenot kravas auto ar mikroautobusu – “dūša papēžos”; teju visi šoferi apdzīšanas manevru veic potenciāli bīstami (+ VIDEO)
- Kāpēc “Renault 4” konkursā “Latvijas Gada auto 2026” palika “Renault 5” ēnā (+ VIDEO)
- Kopā ar Goodyear. Cooper riepas atgriežas ar jauniem modeļiem (+ VIDEO)
- Kā rīkoties, ja uz ceļa pēkšņi izskrien dzīvnieks? Skaidro speciālisti (+ VIDEO)
- Ceļu satiksmes drošības padome nosaka prioritātes šim gadam (+ VIDEO)
- Mazs, bet nepatīkams negadījums Dubultu prospektā pie kura vainojama ir arī nepietiekama infrastruktūra (+ VIDEO)
- Gatavojiet hronometrus! FIA ECO rallija kausa posms šogad notiks arī Latvijā (+ VIDEO)
- Spānijā dīzelis ir lētāks par 43,8 centiem!? Dīzelim Latvijā cena 2.117, bet Spānijā 1.679 EUR 25.03
- Kā izskatās jaunā Toyota RAV4? No 40 500 līdz 56 000 EUR. Jaudīgākā versija ar 2.5L spraudņhibrīdu (+ VIDEO)
- Tas ir wow ! Skandi Motors atskatās uz 25 gadiem Latvijā (+ VIDEO)
