Populārākie riepu ražotāji: Michelin, Hankook... kuri vēl?

Foto: Publicitātes attēls
13.08.2022

Kas gan šaubās, ka globālai riepu industrijai, kurā ir simtiem spēlētāju, ir ietekme uz ikvienu, kam ir sava automašīna. Pirms katra jauna riepu komplekta iegādes tiek skatīti riepu topi, salīdzinātas cenas un uzklausīts speciālistu viedoklis.

Pasaulē joprojām topu augšgalā ir Eiropas un ASV zīmoli, bet pēc pārdošanas rezultātiem arvien labāk sevi parāda Korejas un Ķīnas ražojumi. Baltijā Ķīnā ražotās riepas izvēlas 37% autobraucēju, bet Latvijā pat vairāk – ap 50%. 

Atgādināsim par dažiem riepu zīmoliem ar plašu modeļu izvēli, kuru riepas varat iegādāties tiešsaistes lielveikalā 220.lv

Sailun

Sailun riepas ir laba izvēle tiem, kam ir svarīga optimāla cenas un kvalitātes attiecība. 

Kopš 2002. gada Sailun ir vadošais riepu ražotājs Ķīnā. Uzņēmuma riepas ir pazīstamas visā pasaulē, jo tiek piedāvātas gan Āzijas tirgum, gan Eiropai. Ierindojas pasaules riepu ražotāju top 15. Uzņēmums izvirzījis mērķi līdz 2025.gadam iekļūt labāko desmitniekā. 

Tirgo plašu riepu klāstu dažādiem auto modeļiem – pasažieru auto, smagajiem auto un apvidus automašīnām. Produkti visās cenu grupās – budžeta, vidējā un premium klase. Zīmols saņēmis apbalvojumus un sertifikātus. Par spilgtāko piemēru tam kalpo TÜV SÜD sertifikāts, kuru kā pirmā Ķīnas riepa vēsturē ieguvusi Sailun Alpine+ ziemas riepa.

Sailun izstrādātāji pievērš īpašu uzmanību riepu dizainam un inovācijām.

Sailun riepas Latvijā pazīstamas jau vairāk nekā 15 gadu. Pircēju izvēlei gan augstas kvalitātes vasaras, gan arī ziemas un vissezonas riepu modeļi.

Hankook

Korejas zīmols, kas kļuvis par kvalitātes zīmi daudziem riepu tirgotājiem un lietotājiem. Populārs Latvijā. Par Hankook riepu kvalitāti liecina tas, ka daudzi autoražotāji ir izvēlējušies Hankook kā oficiālo riepu piegādātāju savām jaunajām automašīnām. 

1981. gadā uzņēmums atvēra savu pārstāvniecību Amerikā, kopš 1996. gada Hankook riepas tirgojas arī Eiropā. Jaunā rūpnīca Ungārijā nodrošinās arvien pieaugošo Eiropas patērētāju pieprasījumu pēc kvalitatīvām riepām. Uzņēmuma galvenais mērķis ir iekļūt Eiropas riepu ražotāju TOP 3 un tajā kārtīgi nostiprināties. 

Uzņēmums augstu vērtē savu reputāciju, tāpēc ražošanā darbojas paaugstināta kvalitātes kontroles sistēma, kas pilnībā novērš bojātas partijas nonākšanu pie patērētāja.

Kormoran

Kormoran riepas tiek ražotas Polijā Michelin grupas filiālē jau vairāk nekā 28 gadus. Kormoran ražo kvalitatīvas riepas par pievilcīgām cenām. 

Sadarbība ar vienu no pasaulē lielākajiem un neapšaubāmi visatpazīstamākajiem riepu ražotājiem Michelin aizsākās 1997. gadā. Desmit gadus vēlāk, Michelin kļuva par Kormoran lielāko akciju daļu īpašnieku, īpaši pievēršoties vidējās klases riepu segmentam. Šobrīd, Kormoran riepas pieejamas vieglajiem pasažieru un apvidus auto, kā arī komerctransportam. 

Nokian

Nokian ir Somijas ražotājs, kas saņēmis daudzas godalgas par ziemas riepu kvalitāti. Tomēr Nokian nav tikai ziemas riepu ražotājs, daudzi uzņēmuma riepu modeļi izcēlušies ar lielisku veiktspēju. Vasaras riepas  Nokian Zline gumijas sastāvs, vairākslāņu struktūra un moderno nanotehnoloģiju izmantojums riepai nodrošina augstu uzticamību pat lielā ātrumā. Lieliska virziena maiņas reakcija. Plašs pielietojums.

Michelin

Riepu premium zīmols. Michelin ir viens no galvenajiem starptautiskā riepu tirgus dalībniekiem. Šobrīd lielākais un viens no vēsturiski nozīmīgākajiem zīmoliem ne tikai riepu, bet visā auto nozarē un attīstībā kopumā. Mūsdienu ceļu satiksme nav iedomājama bez ceļu kartēm un radiālajām riepām, bet tie ir tikai daži no Michelin izgudrojumiem zīmola vairāk nekā 130 gadus ilgajā pastāvēšanas vēsturē. Pasaules slavu iemantojis saražotās produkcijas kvalitātes un izcilo ekspluatācijas parametru dēļ. Michelin riepas ir saņēmušas ne tikai visaugstāko patērētāju atzinību, bet arī visvairāk apbalvoju. 

 

Foto: Publicitātes attēls