"Renault" parāda "Laguna" pēcteci "Talisman" (+ foto)
"Renault" atklājusi informāciju par sedanu "Talisman," kas kompānijas modeļu piedāvājumā aizstās novecojušo "Laguna" un plašākas publikas priekšā stāsies Frankfurtes starptautiskajā autoizstādē šā gada septembrī.

Foto: Publicitātes foto
"Talisman" izstrādāts uz CFM platformas, ko "Renault-Nissan" alianse izmanto arī ģimenes auto "Espace" un krosoveru "Nissan Qashqai," "X-Trail" un "Renault Kadjar" ražošanai.

Foto: Publicitātes foto
Sedana gabarīti ir sekojoši: garums - 4,85 m, platums - 1,87 m, augstums - 1,46 m, riteņu garenbāze - 2,81 m. Tādējādi, "Talisman" ir par 16 centimetriem garāks un sešiem centimetriem platāks nekā "Laguna." Bagāžas nodalījuma tilpums - 608 litri.

Foto: Publicitātes foto
"Talisman" sagatavoti divi benzīna turbo motori un trīs turbo dīzeļi. Pirmie attīsta 150 un 200 ZS un strādā pārī ar septiņu pakāpju robotizēto pārnesumkārbu, bet dīzeļdzinējus pārstāv 1,5 litru 110 ZS agregāts un divi 1,6 litru motori ar 130 un 160 ZS. Mazāk jaudīgo dīzeli kombinē ar manuālo pārnesumkārbu, abus pārējos – ar septiņu pakāpju robotizēto transmisiju.

Foto: Publicitātes foto
Sedans komplektēts ar "4Control" šasiju (topversijai Initial Paris sērijā, pārējām par piemaksu), kurai ir piestūrējošo aizmugures riteņu funkcija un "Multi-Sense" sistēma, kas ļauj izmainīt aktīvo amortizatoru, stūres iekārtas, transmisijas un motora skanējuma iestatījumus. Sistēmai ir četri režīmi no rūpnīcas ("Eco," "Comfort," "Neutral," "Sport"), bet vēl trīs variantus lietotājs var izveidot pats un saglabāt izvēlē "Perso."

Foto: Publicitātes foto
Pēdējā ļauj izvēlēties arī tik smalkas lietas kā salona apgaismojuma tonis (zils, zaļš, balts, sarkans purpura) vai sēdekļu masāžas funkcijas intensitātes pakāpi. Aprīkojumā jau no rūpnīcas iekļauta multimediju sistēma ar internetu un navigāciju, kā arī 7 vai 8,7 collu skārienjutīgu ekrānu atkarībā no versijas. Par piemaksu var pasūtīt Bose audio iekārtu ar 13 skaļruņiem, Head-up projekcijas displeju, aklā leņķa un distances uzturēšanas asistentus, automātiskās bremzēšanas sistēmu, adaptīvo kruīzkontroli, automātisko parkošanās palīgsistēmu vai ceļazīmju atpazīšanas sistēmu.
"Renault Talisman" tiks ražots Francijā un markas dīleru centros tas nonāks 2015.gada oktobrī.

Foto: Publicitātes foto

Foto: Publicitātes foto
LASI VĒL
- Šogad Jāņu brīvdienās pieķerti vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados (+ VIDEO)
- Policija turpina rūpēties par drošību uz ceļiem svētkos (+ VIDEO)
- Traktoru sacensības Rēzeknes novadā nonāk policijas redzeslokā (+ VIDEO)
- Autovadītāji: Kāpēc mums jāzina, cik tālu ir līdz Maskavai? (+ VIDEO)
- Jāņu reidos Daugavpilī Valsts policijai palīdz arī pašvaldības policija (+ VIDEO)
- Diennakts laikā Augšdaugavas novadā aiztur piecus robežšķērsotāju pārvadātājus (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 19.06.2026: Dīzelis 1.707 un 95. benzīns 1.737 EUR! 76.78 USD par barelu (+ VIDEO)
- 18 gadus vecam motocikla vadītājam piemēroti sodi gandrīz 1000 eiro apmērā (+ VIDEO)
- Jāņu brīvdienās visā Latvijā notiks masveida autovadītāju pārbaudes (+ VIDEO)
- Katrs piektais smagais ceļu satiksmes negadījums Latvijā ir saistīts ar alkoholu. CSDD aicina Līgo svētkos ieklausīties, pamanīt un rīkoties (+ VIDEO)
