ReTV: Tikai trešdaļa Latvijas autovadītāju ievēro maksimāli atļauto braukšanas ātrumu (+ VIDEO)

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com
RE TV | 04.07.2024

Jau ziņās esam stāstījuši par aizvadītās nedēļas traģiskajiem ceļu satiksmes negadījumiem, kad uz Latvijas autoceļiem vairākās avārijās dzīvību zaudēja septiņi cilvēki. Šobrīd joprojām notiek šo negadījumu izmeklēšana, bet tikmēr atbildīgās puses lemj par to, kā ceļu satiksmes drošību uzlabot.

Viena no būtiskām problēmām uz Latvijas autoceļiem ir atļautā braukšanas ātruma neievērošana. Šāda rīcība var izraisīt bīstamas situācijas un ceļiem, pat izraisīt ceļu satiksmes negadījumus. ReTV uzrunātie autovadītāji stāsta, ka arī viņi uz ceļiem ir sastapušies ar autovadītājiem, kuri brauc ātrāk nekā atļauts. Viņi arī uzskata, lai tādi cilvēki gūtu mācību, sods par ātruma pārsniegšanu būtu jāpiemēro jau par pirmo pārsniegto kilometru. “Viena liela daļa arī neievēro.

Grūti jau pateikt, cik ātri viņi brauc, bet brauc diezgan agresīvi. “Būtu jāsoda. Tad cilvēki būtu motivēti nepārkāpt,” saka autovadītājs Mārtiņš. Autovadītājs Andrejs: “Tā jau ir visu laiku. Tas nav pēdējā laikā vien, tas ir visu laiku, man liekas. “Braukāts ir daudz. Nākas piedzīvot tādus gadījumus. Steiga, nepacietība.”

Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks ReTV atklāj, analizējot datus, noskaidrots – apmēram 15% autovadītāju regulāri atļauto ātrumu pārsniedz par 14-15 kilometriem stundā. “Tā ir robeža, kur viņi jūtas nesodīti. Liekas, ka nekas nenotiks no tiem 10 kilometriem stundā. Bet tas ir tāds termoetrs mūsu ātrumam uz ceļiem vispār. Ātrums patiešām ir problēma. Tas saistās ne tik daudz ar negadījumu izraisīšanu cik ar ļoti smagām sekām. Ja mēs runājam par transportlīdzekļu vadīšanu reibumā, sabiedrībai ir ļoti negatīva attieksme. Cilvēki vēršas pret tiem, kas brauc pie stūres alkohola reibumā, nosoda viņus. Bet par braukšanu ar pārsniegtu ātrumu ir ļoti toleranta attieksme; Atbildībai vajadzētu būt, sākot no pieciem kilometru stundā ātruma pārsniegšanas, līdz tam tas varētu būt nejaušs pārkāpums. Turpmāk šis pārkāpums ir apzināts. Tiek uzskatīts, ka smagākie ceļu satiksmes negadījumi notiek brīdī, kad autovadītāji brauc pa labas kvalitātes ceļu, būtiski pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu, kā arī veicot pārgalvīgus apdzīšanas manevrus.