Saeimas komisija uzklausīs nozares pārstāvjus par iniciatīvu auto tehnisko apskati veikt reizi divos gados
Iniciatīva "Transportlīdzekļu tehniskās apskates veikšana reizi divos gados", ko parakstījuši 10 570 pilsoņi, Saeimā iesniegta šī gada augustā.
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija nolēma nākamnedēļ uz komisijas sēdi aicināt autopārvadātāju un autotirgotāju pārstāvjus, lai uzklausītu viņu viedokļus par ierosinājumu pagarināt termiņu, kurā tiek veikta transportlīdzekļu tehniskā apskate.
Kā aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā, komisija šodien sāka skatīt Saeimai iesniegto kolektīvo iesniegumu "Transportlīdzekļu tehniskās apskates veikšana reizi divos gados".
Pēc nozares pārstāvju uzklausīšanas uz komisijas sēdi vērtēt ierosinājumu plānots aicināt atbildīgo institūciju pārstāvjus no Finanšu ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Satiksmes ministrijas un Ceļu satiksmes drošības direkcijas.
Darbu pie kolektīvā iesnieguma izskatīšanas komisija šodien sāka bez iniciatīvas autoru klātbūtnes.
"Ivars Stieģelis, kurš iesniegumu iesniedzis Saeimā, iepriekš informēja, ka uz sēdi, kurā plānojām uzklausīt plašāku informāciju par ierosinājumu, neieradīsies. Esam neizpratnē par šādu rīcību un uzskatām, ka tas ir bezatbildīgi pret tiem vairāk nekā 10 000 cilvēku, kuri iniciatīvu parakstījuši. Turklāt var jau arī deleģēt kādu citu ierasties, lai pamatotu ierosinājumu," skaidro komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (S).
Iniciatīva "Transportlīdzekļu tehniskās apskates veikšana reizi divos gados", ko parakstījuši 10 570 pilsoņi, Saeimā iesniegta šī gada augustā.
Saeimas kārtības rullis iedzīvotājiem paredz iespēju vērsties parlamentā ar vismaz 10 000 pilsoņu parakstītu iesniegumu. Kolektīvajā iesniegumā ietverams prasījums Saeimai, īss tā pamatojums, kā arī norādāms, kura fiziska persona ir pilnvarota pārstāvēt kolektīvā iesnieguma iesniedzējus. Iesniegums nedrīkst saturēt tādu prasījumu, kurš ir acīmredzami nepieņemams demokrātiskā sabiedrībā vai klaji aizskarošs. Tas nedrīkst pārkāpt vērtības, kas respektē cilvēka cieņu, brīvību, demokrātiju, vienlīdzību, tiesiskumu un cilvēktiesības, tostarp minoritāšu tiesības.
iAuto jau rakstīja: "Saeimas komisija vērtēs iniciatīvu par transportlīdzekļu tehniskās apskates veikšanu reizi divos gados" lasi šeit >>>
Lasi arī iAuto forumā: Tehniskā apskate reizi divos gados - Jā vai Nē? šeit >>>

Foto: iAuto.lv
LASI VĒL
- iAuto tests: Japānas sedans "Lexus ES" uzsāk savu cīņu ar Vācijas premium smagsvariem (+ VIDEO)
- 8 cilindri un 6 litri. Corvette Stingray norauj jumtu (+ VIDEO)
- Latvijā pirmo reizi viesosies FIA ekorallija kauss (+ VIDEO)
- Toyota bZ4X Touring. Latvijas apstākļiem labākais elektriskais ? (+ VIDEO)
- Šorīt (1.07.2026) notika ceļu satiksmes negadījums starp motociklu un busiņu uz Vanšu tilta (+ VIDEO)
- Rēzeknes novadā jaunietis ar zagtu auto bēg no policijas (+ VIDEO)
- Ugunsgrēks izposta noliktavu Rīgā 3500 kvadrātmetru platībā (+ VIDEO)
- Augstākās bīstamības ugunsgrēks Pārdaugavā; uzbrauktuve no Mūkusalas ielas uz Kārļa Ulmaņa gatvi ir slēgta (+ VIDEO)
- Konkursā Latvijas Gada Motocikls dominē BMW (+ VIDEO)
- Cik tālu ir lietus noteku un stāvvietas būvniecības darbi Mūzikas ielā Jūrmalā? Jau no 2025 novembra (+ VIDEO)
