"Scania Latvija" apgrozījums pērn palielinājies par 11%; tirgus daļa palielināta līdz 27,3%
Kravas automašīnu tirgotāja "Scania Latvija" apgrozījums pērn palielinājies par 11% līdz 36,14 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
Kravas automašīnu tirgotāja "Scania Latvija" apgrozījums pērn palielinājies par 11% līdz 36,14 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
Nedaudz - līdz 1,5 miljoniem eiro - pieaugusi peļņa. 2013.gadā peļņa bija 1,25 miljoni eiro.
Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka 2014.gadā jaunu automašīnu pārdošanas apjoms samazinājās par 27%, salīdzinot ar 2013.gadu. Tāpat samazinājās pieprasījums pēc servisa pakalpojumiem un to noteica ģeopolitiskās situācijas ietekme uz starptautiskajiem kravu pārvadājumiem. Vienlaikus vadības ziņojumā gan tiek atzīts, ka uzņēmumam aizvadītais gads bijis sekmīgs.
"Scania" esot palielinājusies tirgus daļa no 16,3% līdz 27,3%. Apgrozījuma kritums servisos esot kompensēts, palielinot pārdoto automašīnu skaitu, kas palīdzēs palielināt servisa apgrozījumu tuvākajos gados.
Latvijas budžetā uzņēmums esot iemaksājis nodokļus 7,4 miljonu eiro apmērā.
Nākotnē uzņēmums plāno turpināt attīstīt savas pozīcijas tirgū. Uzņēmuma vadība turpinās lielu vērību pievērst "Scania" automašīnu parka palielināšanai Latvijā un uzņēmuma klientu biznesa vajadzību izzināšanai.
Uzņēmuma valde iesaka gada peļņu un daļu no iepriekšējo gadu nesadalītās peļņas 467 624 eiro apmērā izmaksāt dividendēs.
"Scania" ir viens no pasaulē lielākajiem smago automašīnu un autobusu ražotājiem. Latvijā "Scania" darbojas kopš 1993.gada. "Scania Latvia" pamatkapitāls ir 406 812 eiro un visas daļas pieder Zviedrijas uzņēmumam "Scania CV Aktiebolag".
LASI VĒL
- Policija turpina rūpēties par drošību uz ceļiem svētkos (+ VIDEO)
- Traktoru sacensības Rēzeknes novadā nonāk policijas redzeslokā (+ VIDEO)
- Autovadītāji: Kāpēc mums jāzina, cik tālu ir līdz Maskavai? (+ VIDEO)
- Jāņu reidos Daugavpilī Valsts policijai palīdz arī pašvaldības policija (+ VIDEO)
- Diennakts laikā Augšdaugavas novadā aiztur piecus robežšķērsotāju pārvadātājus (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 19.06.2026: Dīzelis 1.707 un 95. benzīns 1.737 EUR! 76.78 USD par barelu (+ VIDEO)
- 18 gadus vecam motocikla vadītājam piemēroti sodi gandrīz 1000 eiro apmērā (+ VIDEO)
- Jāņu brīvdienās visā Latvijā notiks masveida autovadītāju pārbaudes (+ VIDEO)
- Katrs piektais smagais ceļu satiksmes negadījums Latvijā ir saistīts ar alkoholu. CSDD aicina Līgo svētkos ieklausīties, pamanīt un rīkoties (+ VIDEO)
- Lielais "Latvijas Gada auto 2027" testa brauciens (+ VIDEO)
