Stāvvietu un citu ceļazīmju izvietošana iekšpagalmos turpmāk jāsaskaņo ar pašvaldībām

Foto: Ekrānbilde no Google.com/maps
Nozare.lv | 26.01.2023

Stāvvietu un citu ceļazīmju izvietošana iekšpagalmos turpmāk jāsaskaņo ar pašvaldībām, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) pārstāvji.

Kompānijā norāda, ka ir stājušies spēkā grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas nosaka, ka satiksmes organizācijas tehniskos līdzekļus uzstāda un noņem atbilstoši būvprojektam. Ja būvprojekts nav nepieciešams, ceļa pārvaldītājs atļauju satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu uzstādīšanai un noņemšanai, izņemot minētās darbības uz valsts autoceļiem, saskaņo ar attiecīgo pašvaldību, ja tajā ir izveidota attiecīgā struktūrvienība, visos citos gadījumos atļauju saskaņo ar LVC.

Satiksmes organizācijas tehniskie līdzekļi ir ceļazīmes, gulošie policisti un citi. Tas nozīmē, ka turpmāk gadījumos kad nav plānoti būvdarbi un nav nepieciešams būvprojekts, bet ir vēlme uzstādīt ceļazīmes iekšpagalmos, gulošu policistu un citi saskaņojumi ir jāsaņem attiecīgajā pašvaldībā.

Galvaspilsētā, kur ir lielākais skaits ar šādiem saskaņojumiem, satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu (ceļazīmju) uzstādīšanas shēmas tagad jāsaskaņo ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.

Patlaban vienīgā pašvaldība, kura nav izveidojusi attiecīgo struktūrvienību, kura saskaņos satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu izvietošanu, ir Jūrmala. Līdz šādas struktūrvienības izveidošanai satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu uzstādīšanu Jūrmalas teritorijā turpinās saskaņot LVC.

Foto: Ekrānbilde no Google.com/maps