Tirgū gatavs doties pilnpiedziņas „Mini”

Jau šā gada janvārī „BMW” paspārnē esošā kompānija „Mini” iepazīstināja ar pašu sagatavoto četru riteņu piedziņas sistēmu, bet gatavu automobili – „Clubman All4” – prezentēja tikai nupat Ņujorkas auto izstādē.
Universāls ieguvis aprīkojumā pilnīgi jaunu, speciāli šim modelim izstrādātu griezes momenta sadales sistēmu, kurā ietilpst elektronikas kontrolēts centrālais viskosajūgs un divi (pa vienam katrai asij) diferenciāli. Kā jau lielākajā daļā moderno visādceļu braucēju, arī „Mini” pilnpiedziņas sistēmā dominējoša ir priekšējo riteņu piedziņa.
Ražotāja pārstāvji uzsver, ka „All4” komplektā ar jauno gaitas stabilitātes sistēmu nodrošina mazajam universālam ievērojami labāku taisnvirziena kursa noturību un manevrētspēju. Bet priekšējo riteņu izbuksēšanas gadījumā nepieciešama tikai ceturtdaļsekunde, lai palīgā pieslēgtu aizmugurējos.
Dzinēju un pārnesumkārbu palete „Mini” visādceļu braucējam būs tāda pati, kā bāzes modelim – priekšpiedziņas „Clubman”.

Kā liecina ražotāja pārstāvju izplatītā informācija, dīleru salonos „Mini Clubman All4” nonāks jau pēc pāris mēnešiem. Pagaidām nav precīzas informācijas par tā cenām, taču medijos jau izskanējusi (oficiāli neapstiprināta) informācija, ka par paplašinājumu „All4” klientiem nāksies papildus piemaksāt aptuveni 1,5 tūkstošus eiro.

Foto: Publicitātes foto
LASI VĒL
- 110 km/h - igauņi maiju negaida (+ FOTO)
- Kā tiek pie brokoļiem? (+ VIDEO)
- Būs 10 miljoni? - Mihaela Šumahera Ferrari formula izsolē
- Autošosejā braukt ir dārgi! Patiesība vai tomēr mīts?
- Tīšām dedzina - Valsts policija aicina atsaukties aculieciniekus Talsos
- Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcā pārrunāti risinājumi dzērājšoferu uzvedības labošanai
- Sarkandaugavas pārvadu satiksmei sola atvērt aprīļa pirmajā pusē
- Vācija un EK vienojas par pakāpenisku atteikšanos no iekšdedzes dzinējiem
- VUGD glābēji palīdzējuši Amatas upē no laivas izkritušam laivotājam
- Vidzemē applūst ceļi (+ VIDEO)