Valsts policija ar drona palīdzību stundas laikā pieķērusi desmit agresīvos braucējus (+ VIDEO)
Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki turpina ceļu satiksmes uzraudzībā izmantot bezpilota lidaparāta palīdzību. Vakar, 28. jūnijā, ar drona palīdzību Rīgā, Ieriķu ielā stundas laikā tika fiksēti desmit autovadītāji, kuri pārkāpa Ceļu satiksmes noteikumus un brauca agresīvi.
Aizvakar, 28. jūnijā, no pulksten 09.00 līdz 10.00 Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki ar drona palīdzību uzraudzīja satiksmē tos autovadītājus, kuri pārkāpj Ceļu satiksmes noteikumus, Rīgā, Ieriķu ielā, posmā no Kastrānas ielas līdz Gustava Zemgala gatvei.
Aptuveni stundas laikā tika pieķerti desmit autovadītāji, kuri ignorējot citu satiksmes dalībnieku intereses, pa sabiedriskā transporta joslu apbrauca stāvošu vai lēni braucošu automašīnu kolonnu, kas nozīmē, ka šāds pārkāpums ir uzskatāms par agresīvu braukšanu. Starp desmit agresīvajiem autovadītājiem, kuri tika fiksēti ar bezpilota lidaparāta palīdzību, likumsargi konstatēja, ka divi autovadītāji ir pārkāpuši arī citus Ceļu satiksmes noteikumus.
Viens no šiem autovadītājiem vadīja transportlīdzekli tiesību izmantošanas aizlieguma laikā, savukārt otram autovadītājam nebija veikta transportlīdzekļa tehniskā apskate. Deviņiem autovadītājiem par agresīvu braukšanu tika piemērots sods 70 eiro apmērā, no kuriem vienai personai vēl piemērots 55 eiro liels naudas sods par transportlīdzekļa vadīšanu, kuram nav veikta tehniskā apskate.
Savukārt citai personai par agresīvu braukšanu piemērots maksimālais sods, proti, 280 eiro, jo šī pati persona vadīja automašīnu transportlīdzekļa tiesību izmantošanas aizlieguma laikā, par ko papildu piemērots naudas sods 500 eiro apmērā.
Valsts policija atgādina, ka par agresīvu braukšanu transportlīdzekļa vadītājam paredzēts sods no 70 līdz 280 eiro un seši soda punkti. Jāpiemin, ka šī gada piecos mēnešos Valsts policija kopumā fiksējusi 662 autovadītājus, kuri braukuši agresīvi. Pērn šādā pat periodā fiksēti 526 agresīvie braucēji. Lai uzlabotu kopējo autovadītāju braukšanas kultūru, ar drona palīdzību Valsts policija veic periodisku ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu kontroli, uzsvaru liekot uz agresīvas braukšanas pārkāpumu fiksēšanu, piemēram, automašīnu kolonnu apbraukšanu vai nepamatotu joslu mainīšanu.
LASI VĒL
- Rail Baltica kavēšanās: Latvijai jāpieņem lēmumi (+ VIDEO)
- Pirmo reizi ar blakusvāģi - Royal Alloy ar 310 cm³ un 28 ZS par 9 000 EUR (+ VIDEO)
- Šogad Jāņu brīvdienās pieķerti vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados (+ VIDEO)
- Policija turpina rūpēties par drošību uz ceļiem svētkos (+ VIDEO)
- Traktoru sacensības Rēzeknes novadā nonāk policijas redzeslokā (+ VIDEO)
- Autovadītāji: Kāpēc mums jāzina, cik tālu ir līdz Maskavai? (+ VIDEO)
- Jāņu reidos Daugavpilī Valsts policijai palīdz arī pašvaldības policija (+ VIDEO)
- Diennakts laikā Augšdaugavas novadā aiztur piecus robežšķērsotāju pārvadātājus (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 19.06.2026: Dīzelis 1.707 un 95. benzīns 1.737 EUR! 76.78 USD par barelu (+ VIDEO)
- 18 gadus vecam motocikla vadītājam piemēroti sodi gandrīz 1000 eiro apmērā (+ VIDEO)
