"Volvo Cars" Dānijā vairs nepārdod automašīnas ar iekšdedzes dzinēju
Zviedrijas autobūves uzņēmums "Volvo Cars Corp.", kas pieder Ķīnas autoražotājam "Zhejiang Geely Holding Group", Dānijas tirgū vairs nepiedāvā automašīnas, kurām ir tikai benzīna vai dīzeļa dzinējs.
Pirms tam tikai uz automašīnām ar atkārtoti uzlādējamu dzinēju "Volvo" pārgāja Norvēģijas tirgū.
Otrdien "Volvo" mājaslapā Dānijā vairs nav redzamas automašīnas ar iekšdedzes dzinēju.
Kompānijai jau iepriekš ir paziņojusi par plāniem līdz 2030.gadam pilnībā pāriet uz elektriskajiem automobiļiem, kā arī atteikties no hibrīdauto.
Salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm Dānijā elektromobiļi un hibrīdauto ir ļoti pieprasīti. Arī uzlādes infrastruktūra ir labi attīstīta un turpina paplašinātie. Tiek piedāvāti arī nodokļu atvieglojumi cilvēkiem, kas iegādājas automašīnu ar elektrisko dzinēju.
"Volvo Cars" gadu desmitiem ir atdalīts no komerciālā transporta ražotāja "Volvo AB" un 2010.gadā tas kļuva par Ķīnas kompānijas meitasuzņēmumu. Kopš 2021.gada oktobra "Volvo Cars" akcijas kotē Stokholmas biržā.

Foto: Volvo
LASI VĒL
- Šogad Jāņu brīvdienās pieķerti vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados (+ VIDEO)
- Policija turpina rūpēties par drošību uz ceļiem svētkos (+ VIDEO)
- Traktoru sacensības Rēzeknes novadā nonāk policijas redzeslokā (+ VIDEO)
- Autovadītāji: Kāpēc mums jāzina, cik tālu ir līdz Maskavai? (+ VIDEO)
- Jāņu reidos Daugavpilī Valsts policijai palīdz arī pašvaldības policija (+ VIDEO)
- Diennakts laikā Augšdaugavas novadā aiztur piecus robežšķērsotāju pārvadātājus (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 19.06.2026: Dīzelis 1.707 un 95. benzīns 1.737 EUR! 76.78 USD par barelu (+ VIDEO)
- 18 gadus vecam motocikla vadītājam piemēroti sodi gandrīz 1000 eiro apmērā (+ VIDEO)
- Jāņu brīvdienās visā Latvijā notiks masveida autovadītāju pārbaudes (+ VIDEO)
- Katrs piektais smagais ceļu satiksmes negadījums Latvijā ir saistīts ar alkoholu. CSDD aicina Līgo svētkos ieklausīties, pamanīt un rīkoties (+ VIDEO)
