Zviedrija sākusi izmeklēšanu pret "Volkswagen"
Šajā izmeklēšanā tiks pārbaudīti dīzeļautomobiļi, kas Zviedrijā importēti no 2009.gada līdz 2015.gadam, un kas aprīkoti ar programmatūru, lai samazinātu kaitīgo izmešu apjomu to pārbaužu laikā.
Zviedrijas korupcijas novēršanas birojs otrdien paziņoja, ka sācis izmeklēšanu par iespējamu krāpniecību pret Vācijas autobūves koncernu "Volkswagen", kurš atzinies dīzeļautomašīnu izmešu datu falsificēšanā.
Šajā izmeklēšanā tiks pārbaudīti dīzeļautomobiļi, kas Zviedrijā importēti no 2009.gada līdz 2015.gadam, un kas aprīkoti ar programmatūru, lai samazinātu kaitīgo izmešu apjomu to pārbaužu laikā.
Kā ziņots, "Volkswagen" septembra beigās izraisīja globālu skandālu, kad uzņēmums atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkoti ar konkrētu dīzeļdzinēju tipu, kuriem uzstādīta kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūra.
Tādējādi šie automobiļi emitē lielāku par atļauto kaitīgo izmešu apjomu, kas saistīts ar smogu un dažādām veselības problēmām.

Foto: iAuto.lv
LASI VĒL
- Pirmo reizi ar blakusvāģi - Royal Alloy ar 310 cm³ un 28 ZS par 9 000 EUR (+ VIDEO)
- Šogad Jāņu brīvdienās pieķerti vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados (+ VIDEO)
- Policija turpina rūpēties par drošību uz ceļiem svētkos (+ VIDEO)
- Traktoru sacensības Rēzeknes novadā nonāk policijas redzeslokā (+ VIDEO)
- Autovadītāji: Kāpēc mums jāzina, cik tālu ir līdz Maskavai? (+ VIDEO)
- Jāņu reidos Daugavpilī Valsts policijai palīdz arī pašvaldības policija (+ VIDEO)
- Diennakts laikā Augšdaugavas novadā aiztur piecus robežšķērsotāju pārvadātājus (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 19.06.2026: Dīzelis 1.707 un 95. benzīns 1.737 EUR! 76.78 USD par barelu (+ VIDEO)
- 18 gadus vecam motocikla vadītājam piemēroti sodi gandrīz 1000 eiro apmērā (+ VIDEO)
- Jāņu brīvdienās visā Latvijā notiks masveida autovadītāju pārbaudes (+ VIDEO)
