RENAULT ZIEDO EKSKLUZĪVU ELEKTROMOBĪLI PĀVESTAM BENEDIKTAM XVI
Renault Vatikānā prezentējis divus elektromobīļus, kas veidoti, lai pilnībā atbilstu Pāvesta vajadzībām. Automašīnas Svētajam tēvam Benediktam XVI Renault valdes priekšsēdētājs un vadītājs Karlos Gons (Carlos Ghosn) pasniedza trešdien, 5.septembrī, Pāvesta vizītes laikā viņa vasaras rezidencē Castel Gandolfo.
Pirmā automašīna, kas paredzēta Pāvesta izbraucieniem, atrodoties vasaras rezidencē, ir baltā krāsā, un uz tās durvīm attēlotas Pāvesta apmetņa rokas. Tā ir ekoloģiskā un videi draudzīgā „Pāvestmobīļa” versija. Veidota uz Kangoo Maxi Z.E. bāzes, tās garums ir 4,6 metri, platums – 1,8 metri. To darbina 44kW (60zs) elektriskais motors un litija jona baterija, kas nodrošina 170 km nobraukumu pēc NEDC kombinētā cikla.
Otras automašīnas dizains ir ļoti līdzīgs pirmajai, lai gan tās zilo krāsu papildina balta un dzeltena strīpa katrā pusē. Šī automašīna paredzēta Vatikāna pilsētas Žandarmērijas korpusam, lai nodrošinātu Pāvesta drošību.
Abas automašīnas izveidotas sadarbībā ar Francijas autobusu ražotāju Gruau. Šīs īpašās un ekskluzīvās automašīnas paredzētas četriem cilvēkiem, un aizmugurē tās aprīkotas ar divām atsevišķām ērtām sēdvietām. Citi īpašie risinājumi ir lūka, noņemami aizmugurējie sānu logi un elektriski nolaižams durvju slieksnis , lai atvieglotu iekāpšanu.
Ar šīm divām automašīnām Renault Vatikānam un Svētajam tēvam Benediktam XVI vēlreiz apliecināja savu autoražotāja pieredzi elektromobīļu ražošanā un ilgtspējīgas attīstības pakalpojumu nodrošināšanā. Vienmēr izrādot interesi par vides aizsardzības jautājumiem Pāvests nereti ir uzsvēris ilgtspējīgas attīstības nepieciešamību, lai pasargātu Radīšanu.
“Šis ziedojums Svētajam tēvam vēlreiz apliecina Renault spēcīgo apņemšanos veicināt ilgtspējīgu attīstību un darboties vides aizsardzības jomā,” sacīja Karlos Gons (Carlos Ghosn), Renault Grupas valdes priekšsēdētājs un vadītājs.
LASI VĒL
- Bijušais Stellantis boss nosauc autobūves uzņēmumus, kas izdzīvos nākamajos 10 -15 gados (+ VIDEO)
- Jānis Rapa (TET transporta daļa) dalās pieredzē par jaunākajiem auto Latvijā un Ķīnas auto pieaugumu (+ VIDEO)
- Kad beidzot pašvaldības un Latvijas valsts ceļi sāks cienīt savu darbu apmaksātājus - autovadītājus? (+ VIDEO)
- Ko Jūrmalā neiznīcināja vētra, to tagad iznīcina vētras seku sakopēji (+ VIDEO)
- Brauciens uz veikalu noslēdzas ar avāriju un pakaļdzīšanos (+ VIDEO)
- Luksusa minivens vai premium SUV? Iepazīšanās ar Hyundai Ioniq 9(+ VIDEO)
- Kampaņā “Nāvīgi stilīgs” mudina gājējus un velosipēdistus ievērot drošību uz ceļa (+ VIDEO)
- Pieaug uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 saņemto "eZvanu" skaits
- Degvielas cenas Latvijā pagaidām nemainās (+ VIDEO)
- Kā darbojas un ar ko atšķiras riepu spiediena kontroles sistēmas? (+ VIDEO)
