Izdegušais kravas kuģis ar 4000 Audi, Porsche un Lamborghini nogrimis
Mēģinājumi izglābt izdegušo kravas kuģi Felicity Ace ar 4000 Volkswagen koncerna automobiļiem izrādījās nesekmīgi – tiek ziņots, ka 200 m garais nogrimis Atlantijas okeāna dzelmē.
Volkswagen nolīgtais Felicity Ace ar aptuveni 4000 jauniem automobiļiem kuru skaitā bija arī 1100 Porsche un 186 Bentley, aizdegās 16.februārī, netālu no Portugālei piederošajām Azoru salām. 22 cilvēku lielā apkalpe izglābās, bet kuģis dega vairākas dienas.
Glābēji cīnījās ar liesmām, taču tās praktiski „noslāpa pašas no sevis” pēc tam, kad „izdega viss, kas varēja degt”. Pēc notikušā kuģi mēģināja aizvilkt, taču tas sasvērās uz labajiem sāniem un 1.martā nogrima aptuveni 3500 m dziļumā.
Tiek atzīmēts, ka todien negadījuma vietā bijuši skarbi laika apstākļi, taču tas varēja nebūt vienīgais iemesls kuģa bojāejai – eksperti pieļauj, ka uguns varēja bojāt konstrukcijas tik spēcīgi, ka starpsienas starp klājiem izdega, ļaujot pārvietoties kravai vai pat radīt vietas kur ieplūst ūdens. Runājot par aizdegšanos, aizdomās tiek turēti elektroautomobiļi – zināms, ka kuģa kravā bijuši vairāki Volkswagen ID.3, turklāt šo iemeslu norādījis arī kuģa kapteinis.
Tiek lēsts ka Volkswagen zaudējumi šajā gadījumā ir vismaz 155 miljoni eiro, koncerna pārstāvis apstiprinājis, ka kuģa krava bijusi apdrošināta.
Klientiem ASV tā, protams, ir bēdīga ziņa, jo automobiļu piegādes jau tā bija aizkavējušās pusvadītāju krīzes dēļ.
Felicity Ace bija ceļā no Volkswagen svarīgākās jauno automobiļu iekraušanas ostas Vācijas Emdenā uz ASV. Transportkuģa kravā bija vairāk nekā tūkstotis Porsche, 186 Bentley, kā arī daži nu jau no ražošanas noņemtā varenauto Lamborghini Huracan eksemplāri.

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com
LASI VĒL
- Degvielas cenas 18.3.2026: Dīzelis 1.957 un 95 benzīns 1.707 EUR (+ VIDEO)
- Māra Ozoliņa TESTĀ: Kompaktais pilsētas apvidus auto "Audi Q3 Sportback" ar 265 ZS jaudu (+ VIDEO)
- Cik lielu motociklu var iedabūt elektriskā KIA PV5 busiņā ? (+ VIDEO)
- Degvielas cenas: Dīzelis 1.957 un 95 benzīns 1.707 EUR - 17.03.2026. Sadārdzinājums 25.20 EUR (+ VIDEO)
- Eksperti: Ja pasteigsimies ar riepu maiņu, auto kļūs par nekustamo īpašumu (+ VIDEO)
- Degvielas cenas: Dīzelis 1.927 un 95 benzīns 1.677 EUR - 16.03.2026. Sadārdzinājums 23.40 EUR! (+ VIDEO)
- Kur meklējami Škoda Fabia 130 jubilejas modeļa slēptie talanti ? (+ VIDEO)
- Sadārdzinājums par 36 centi. Degvielas cenas: Dīzelis 1.897 un 95 benzīns 1.657 EUR - 15.03.2026. 21 (+ VIDEO)
- Ko Michelin piedāvā tiem, kam pats Michelin nav pa kabatai ? (+ VIDEO)
- Labas ziņas autovadītājiem Rīgā, Jūrmalas gatve tagad ir atvērta transporta kustībai abos virzienos (+ VIDEO)
