Rīgā atgriežas Pasaules čempionāts RIB ātrumlaivām
Šīs nedēļas nogalē, 15.-16. jūlijā, Rīgā, iepretim Valsts prezidenta pilij, norisināsies Pasaules čempionāts ūdens motosportā RIB laivu klasē, kad pēc vairāku gadu pārtraukuma, Daugavas ūdeņus, starp Vanšu un Dzelzceļa tiltiem, atkal saviļņos ātrumlaivas.
Šis būs piecpadsmitais Pasaules čempionāts RIB laivu klasē, kas iekļauts Starptautiskās Ūdens motosporta federācijas sacensību kalendārā. Pasākumu organizē Latvijas ūdens motosporta federācija.
RIB laivu sacensību formāts ir desmit stundu izturības brauciens. Katras komandas sastāvā var būt no 2 līdz 4 pilotiem, kuri trasē nepārtraukti var atrasties maksimāli divas stundas. Rīgas trasē vienlaicīgi atradīsies 20 laivas ar piekarināmajiem motoriem četrās RIB laivu klasēs, piedaloties pilotiem no 11 dalībvalstīm.
Pirmajā sacensību dienā, 15. jūlijā, notiks ātrumlaivu treniņbraucieni, bet nākamajā dienā norisināsies izturības un ātruma sacīkstes. Latviju šajās sacensībās pārstāvēs komanda «Akvashelf Racing», sadarbojoties ar vairākām Latvijas ūdens motosporta komandām un to labākajiem pilotiem. «Akvashelf Racing» šogad lepojas ar spēcīgu komandu, kuru pārstāvēs 20 godalgoti un pieredzējuši piloti no dažādām Eiropas valstīm.
Sacensību ietvaros, 14. un 15. jūlijā, sporta entuziastu komanda “W4racing”, ikvienam adrenalīna un asu izjūtu cienītājam, piedāvās iespēju izbaudīt braucienu divvietīgā Formula2 tipa ātrumlaivā! Jaunākajiem braukt gribētājiem būs iespēja iejusties pilota lomā un izbaudīt virtuālu braucienu ar 3D brillēm, sēžoties pie īstas ātrumlaivas stūres! Sīkāka informācija par braucieniem un to rezervāciju mājas lapā: www.w4racing.com
RIB laivu klases pirmsākumi meklējami 2000. gadā Sanktpēterburgā, kur pirmo reizi notika 24 stundu izturības brauciena sacensības apkārt Petropavlovskas cietoksnim, kur 2003. gadā notika arī pirmais pasaules čempionāts. Šāda laivu klase dibināta ar mērķi attīstīt jūras laivu ātruma un manevrēšanas līmeni «nenogremdējamām» laivām, kuras pasaulē izmanto glābēji, ūdenslīdēji, militārpersonas, policija un makšķernieki, kā arī jūras dzīļu izpētes dienesti. Šīs laivas ieguva savu «nenogremdējamas laivas» statusu tad, kad laivu cieto korpusu papildināja ar daudz sekciju piepūšamajiem bortiem.
Sākums treniņiem sestdien, 15. jūlijā, no plkst. 16:00 līdz 19:00 un sacensības svētdien, 16. jūlijā, no 10:00 līdz 20:00. Ieeja apmeklētājiem ir bez maksas.

Foto: Publicitātes attēls
LASI VĒL
- Arī saules paneļu īpašniekiem ziemā pieaug elektrības rēķini (+ VIDEO)
- Lielākais un dārgākais "Dacia Bigster" izcīnīja 3. vietu konkursā "Latvijas Gada auto 2026" (+ VIDEO)
- Rīdzinieki skeptiski par ceļu tīrīšanas kvalitāti (+ VIDEO)
- Mercedes-Benz S kllase: vēl vairāk greznības. Vasarā arī Latvijā (+ VIDEO)
- Valdība un pašvaldības meklē kompromisu vēja parku strīdā (+ VIDEO)
- Baltijas valstīs vienīgais tramvaja sliežu sniega tīrītājs jau 72 gadus darbojas Liepājā (+ VIDEO)
- Autobrava Motors serviss uzņem arvien vairāk Volkswagen klientu (+ VIDEO)
- Policija atgādina, kā rīkoties, ja operatīvie dienesti pavada transportlīdzekļu kolonnu
- ASV uz tilta virs upes nobrauc no sliedēm trīs lokomotīves; sarežģītā glābšanas operācija (+ VIDEO)
- Vai jaunpienācējs KIA K4 aizstās populāro KIA Ceed ? (+ VIDEO)
