Vācijā konfiscēta Krievijas miljardiera Ališera Usmanova jahta (+ VIDEO)

Foto: iAuto.lv
Nozare.lv | 03.03.2022

Vācijas varas iestādes Hamburgas pilsētā ir konfiscējušas Krievijas miljardiera Ališera Usmanova milzu jahtu "Dilbar", trešdien ziņoja žurnāls "Forbes", atsaucoties uz trim ziņu avotiem jahtu nozarē.

Usmanovs pirmdien kļuva par vienu no Krievijas uzņēmējiem, pret kuru Eiropas Savienība (ES) noteikusi sankcijas saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā. 

Jahta "Dilbar" ir 156 metrus gara un apmēram 600 miljonus ASV dolāru vērta. Kopš oktobra beigām tā atradās remontā Vācijas kuģubūves uzņēmuma "Blohm+Voss" Hamburgas kuģubūvētavā.

Ziņu avoti pastāstīja "Forbes", ka Vācijas valdība konfiscējusi šo Usmanova īpašumu, tāpēc trešdien neieradās darbā "Blohm+Voss" darbinieki, kas strādāja pie šīs jahtas.

Usmanovs 2016.gadā nopirka "Dilbar" par 600 miljoniem dolāru no Vācijas kuģubūvnieka "Lürssen", kas pēc pasūtījuma uzbūvēja viņam šo jahtu 52 mēnešu laikā. 

"Dilbar" ir pasaulē lielākā motorjahta pēc bruto tonnāžas, kas ir 15 917 tonnas, un tās apkalpē parasti ir 96 cilvēki. Uz tās ir lielākais peldbaseins, kāds jebkad ierīkots uz kādas jahtas, kā arī divi helikopteru nolaišanās laukumi, sauna, skaistumkopšanas salons, un vingrošanas zāle.