Iepazīstamies ar Honda motociklu jauno elektrisko sajūgu (+ VIDEO)

Foto:
TV Autoziņas speciāli iAuto | 18.06.2024

E-Shifter jeb elektriskais sajūgs ir Honda motociklu sezonas jaunums, un pirmais motocikls, kam tāds pieejams ir Honda CB650R. Salīdzinot ar 2019. gada modeli, tam ir daudz uzlabojumu, tostarp jauns dizains ar efektīgiem gaisa savācējiem - rezonatoriem abās pusēs.

Savukārt elektriskais sajūgs, kas maksā vien 700 eiro, būtiski atvieglo braukšanu ikdienā, lai gan motociklam saglabāts arī tradicionālais sajūga rokturis un trosīte. Pat pirmajā pārnesumā var ieslēgt neizspiežot sajūgu.

Motobraucēji ar pieredzi vaicās - kam tāds vajadzīgs ja gaitā tāpat var izmantot t.s quickshifter? Taču ar to pārnesumu slēgšana bez sajūga izspiešanas pārsvarā pieļaujama tikai ātrumā un pie atbilstošiem apgriezieniem. Turpretim Honda E-Shifter darbojas gludi un vienmēr. Lielākais ieguvums ir drošība, jo E-Shifter neļauj motociklu noslāpēt esktrēmā situācijā. Honda CB650R četru cilindru dzinējs attīsta 70 kW jeb 95 ZS jaudu. Izplūdes trakta dizains veidots pēc 70. gadu Honda CB400 parauga. Motocikls ir populārs motoskolas absolventu vidū, jo ar līdzīgiem motocikliem notiek apmācība un eksāmens. Attiecīgi, tas ir arī vispārdotākais jaunais Honda motocikls Latvijā - 60 vienības 2023. gadā.

Otrs motocikls TV Autoziņu motoapskatā ir pavisam citāds. Honda NX500 var saukt par vieglo ceļojumu motociklu vai nelielu enduro. Šis modelis aizstāj pirms desmit gadiem iznākuši Honda CB500X. Vairāk skaties TV autoziņu sižetā.