Jonass cīnīsies par augstām vietām pasaules motokrosā čempionāta posmā Ķegumā

Nozare.lv | 24.04.2022

Šodien Pauls Jonass "Zelta zirga" trasē Ķegumā aizvadīs pasaules motokrosa čempionāta posma braucienus MXGP klasē.

Diena sāksies plkst.9.45 ar otro braucienu Eiropas čempionāta "Open" (EMX "Open") klasē.

Sestdien pirmajā braucienā Latvijas sportists Ralfs Blūmfelds ieņēma 27.vietu 31 sportista konkurencē.

Plkst.11.30 notiks EMX125 klases otrais brauciens, šajā ieskaitē no latviešiem startējot Kārlim Albertam Reišulim, Jānim Mārtiņam Reišulim, Uldim Freibergam, Tomasam Šaicānam, Robertam Lūsim un Markusam Kokinam.

Sestdien šajā klasē brīvajos treniņbraucienos pirmajā grupā otrais bija Kārlis Alberts Reišulis un septītais - Tomass Šaicāns, bet otrajā grupā uzvarēja Jānis Mārtiņš Reišulis, piekto vietu ieņemot Uldim Freibergam, desmito - Markusam Kokinam, 12. - Martinam Platkēvičam un 14. - Robertam Lūsim.

Otrajos treniņbraucienos grupā augstāko vietu izcīnīja K.Reišulis, sasniedzot labāko laiku. Trešais bija J.Reišulis, sestais - Šaicāns, astotais - Lūsis, 13. - Freibergs, 15. - Kokins un 21. - Platkēvičs, kurš palika 0,32 sekunžu attālumā no dalības pamatsacensībās.

Pirmajā sacensību braucienā dubultuzvaru svinēja Jānis un Kārlis Reišuļi. J.Reišulis apsteidza brāli par 1,161 sekundi.

Trešais braucienā finišēja nīderlandietis Kass Falks, kurš no uzvarētāja atpalika 1,821 sekundi.

40 braucēju konkurencē 15.vietu ieguva Freibergs (minūte un 17,932 sekundes aiz uzvarētāja), 18.vietu izcīnīja Šaicāns, 22. - Lūsis un 24. - Kokins.

EMX125 klasē šosezon notikuši divi posmi. J.Reišulis sezonas pirmajā posmā bija trešais, bet K.Reišulis otrajā etapā izcīnīja otro vietu. Kopvērtējumā viņi pirms posma Ķegumā bija attiecīgi astotajā un trešajā vietā.

Plkst.13.15 un 16.10 notiks sacensību braucieni MX2 klasē, kurā startēs Mairis Pumpurs, bet plkst.14.15 un 17.10 - MXGP klasē ar pašmāju labākā motosportista Paula Jonasa dalību.

Sestdien MXGP klases brīvajos treniņbraucienos Jonass ieņēma devīto vietu, bet otrajos treniņbraucienos finišēja septītajā vietā.

Kvalifikācijas braucienā Jonass nemainīgi atradās otrajā vietā aiz spāņa Horhes Prado, kuram finišā piekāpās 4,639 sekundes.

Trešo vietu ieņēma slovēnis Tims Gajsers, kuru Jonass apsteidza par 2,260 sekundēm.

Arī šajā sezonā Jonass ir cīnījies ar traumām un veselības problēmām, taču posmos Argentīnā un Portugālē izdevās izcīnīt attiecīgi ceturto un piekto vietu.

Pagājušajā gadā Ķeguma trasē notikušajās sacensībās Jonass ieņēma devīto vietu, kamēr uzvaru svinēja Gajsers.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 236 punktiem ir slovēnis Tims Gajsers, 203 punkti ir spānim Horhem Prado, bet trešais ar 184 punktiem ir francūzis Maksims Reno. Jonass sakrājis 76 punktus un ir 13.vietā.

MX2 klasē sestdien brīvajos treniņbraucienos Mairis Pumpurs ieņēma 28., bet Edvards Bidzāns - 32.vietu 34 braucēju konkurencē, bet otrajos treniņbraucienos Pumpurs sasniedza 18., bet Bidzāns - 31.labāko laiku.

Kvalifikācijā Pumpurs ieņēma 29.vietu, no uzvarētāja Beļģijas braucēja Jago Gērtsa atpaliekot minūti un 36,220 sekundes, bet Bidzāns finišēja 33.vietā minūti un 56,411 sekundes aiz Gērtsa.

MX2 klasē pēc pieciem posmiem vadībā ir francūzis Toms Vials, kurš uzvarējis pēdējos divos posmos un sakrājis 208 punktus. Otrais ar 194 punktiem ir otrā un trešā posma uzvarētājs Gērtss, bet trešais ar 169 punktiem - dānis Mikels Horups.

Šosezon pasaules čempionātā paredzēti 20 posmi. "Zelta zirga" mototrase pasaules čempionātu uzņems 13.reizi.