"MotoGP" posmu Itālijā no pirmās starta vietas uzsāks kopvērtējuma līderis Markess

Jaunais spāņu motobraucējs Marks Markess no "Repsol Honda" sestdien triumfēja pasaules motošosejas čempionāta 13.posma - Itālijās "Grand Prix" - kvalifikācijā prestižajā "MotoGP" klasē.
Pašlaik 20 gadus vecais "Repsol Honda" komandas sportists pirms iepriekšējā posma Lielbritānijā bija izcīnījis uzvaras četrās sacensībās pēc kārtas, bet tagad viņš tika pie sestā "pole position" šosezon.
Otro reizi pēc kārtas kvalifikācijā Markesam sekoja pagājušās sezonas pasaules čempions Horhe Lorenso no "Yamaha Factory" komandas, kurš Lielbritānijā pārtrauca spāņu uzvaru sēriju. Savukārt trešais palika leģendārais itāļu motobraucējs Valentīno Rosi no "Yamaha Factory".
Ceturto ātrāko rezultātu kvalifikācijā sasniedza "Repsol Honda" pārstāvis Danijs Pedrosa no Spānijas.
Markess šosezon var kļūt par pirmo debitantu, kurš ieguvis titulu, kopš 1978.gada, kad to paveica amerikānis Kenijs Robertss.
Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc 12 sacīkstēm Markess ir pirmais ar 233 punktiem, bet 30 punktus viņam zaudē Pedrosa. Savukārt Lorenso ir trešais ar 194 punktiem.
Šosezon "MotoGP" klasē paredzētas 18 sacīkstes, no kurām pēdējās novembrī notiks Spānijā.
Pēc pagājušās sezonas karjeru noslēdza divkārtējais pasaules čempions Keisijs Stouners no Austrālijas, tikmēr Lorenso pērn kļuva par divkārtēju pasaules čempionu. Pirmoreiz viņš titulu izcīnīja 2010.gadā.

LASI VĒL
- “Ceļš, nevis bedru lauks!” - protestā pieprasa ceļa pārbūvi (+ VIDEO)
- Aizdegusies māja Jūrmalā, Z. Meierovica prospektā - satiksme uz Rīgu bloķēta (+ VIDEO)
- Neste atver jau 77 automātisko degvielas uzpildes staciju (+ VIDEO)
- Aizmiga pie stūres (+ VIDEO)
- Franču pilots veic demonstrācijas lidojumu ar “gaisa skūteri” (+ VIDEO)
- Mediji: ES un ASV vienošanās par tarifiem ir ieguvums Trampam (+ VIDEO)
- Skrejriteņa vadītājs rupji pārkāpj noteikumus (+ VIDEO)
- “Twitter konvojs” uz Ukrainu nogādājis jau vairākus tūkstošus transportlīdzekļu (+ VIDEO)
- Valmierā top loģistikas laukums; uzņēmēju interese – liela (+ VIDEO)
- Rīgas dome noraida Imantas veloceļa būvniecības apturēšanu; nāksies nocirst vairāk nekā 250 koku