Ziemā Alpu kalnos nodegušo motociklu muzeju atjaunos (+ VIDEO)
Unikālo Top Mountain Crosspoint muzeju, kas janvārī smagi cieta ugunsnelaimē, atjaunos un, iespējams, jau šoruden tas vērs durvis apmeklētājiem.
Top Mountain Crosspoint skaitās Eiropā visaugstāk kalnos izvietotais muzejs. Tas atrodas 2175 m augstumā un veltīts mototehnikai. 2016.gadā arī par Tiroles motociklu muzeju saukto uzņēmumu dibināja brāļi Albans un Attila Šaiberi. Muzejā varēja apskatīt vismaz 230 unikālus eksponātus no 100 dažādiem ražotājiem, ko pārstāvēja tādi uzņēmumi kā Brough Superior, Vincent, Matchless, Sunbeam un Zündapp. Trīs tūkstošu kvadrātmetru platībā uzglabājās arī Džeimsa Bonda Aston Martin DB5 un vairāku citu klasisko automašīnu kopijas.
Šī gada janvārī notika nelaime – izcēlās ugunsgrēks, kas iznīcināja unikālo kolekciju un muzeja ēku. Ugunsdzēsējiem izdevās izglābt vien pacēlāju un nelielu restorānu, kas bija uzbūvēts blakus muzejam.
Tagad saņemta patīkama ziņa – brāļi atjaunos muzeju un palielinās tā platību līdz 4000 kvadrātmetriem. Šaiberi ir pārliecināti, ka viss izdosies, turklāt mototehnikas entuziasti no visas pasaules jau apsolījuši, ka palīdzēs ar vismaz 250 eksponātiem.
LASI VĒL
- Lexus RZ fascinē ar steer-by-wire stūri (+ VIDEO)
- Kāds ir “Gada Bezceļu auto 2026” uzvarētājs “Toyota Land Cruiser” (+ VIDEO)
- Eksperiments: Kā satiksmes izmaiņas Grīziņkalnā ietekmē operatīvo dienestu darbu (+ VIDEO)
- Par strīdus raisījušiem satiksmes mierināšanas pasākumiem Rīgā, "Spried ar Delfi" (+ VIDEO)
- Beidzot nogrieza bīstamo ceļa zīmes puļķi. Raksti komentāros, kur vēl ir tādas vietas pilsētā 30.04 (+ VIDEO)
- Rīgā piezemējies Cupra Formentor VZ5 (+ VIDEO)
- Ķīnai un Eiropai: Land Rover Freelander atgriežas jaunā veidolā (+ FOTO)
- Kā plānots iztērēt 40 miljonus eiro EKII privātā transporta atbalstam? Cik lieli būs pabalsti un kam (+ VIDEO)
- Protestā izskan skarbi vārdi par vēja parkiem; ministrs aicina ieraudzīt ieguvumus (+ IDEO)
- iAuto.lv redaktors Māris Ozoliņš raidījumā "Spried ar Delfi". Tēma: Kas notiek uz Latvijas ceļiem? (+ VIDEO)
