RE TV: Ceļus nav iespējams pārbūvēt bez satiksmes ierobežojumiem (+ VIDEO)

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com
RE TV | 23.05.2024

Daudzviet uz Latvijas autoceļiem ir atsākušies būvdarbi. Nereti šādos remontdarbu posmos ir izvietoti pagaidu luksofori, lai regulētu autobraucēju plūsmu.

Tiesa gan – novērots, ka daļa autovadītāju ignorē sarkano signālu, kas var radīt gan apgrūtinājumu pretimbraucošiem, gan ceļu strādniekiem un var radīt arī bīstamas situācijas. Tādēļ “Latvijas Valsts ceļi” aicina autovadītājus nebūt pārgalvīgiem un ievērot ceļu satiksmes noteikumus.

Vietās, kur notiek ceļu būvdarbi, autovadītāju braukšanas kultūra ir dažāda. Kāds ievēro izvietotās ceļazīmes un luksofora signālus, bet kāds tiem vienaldzīgi brauc garām. Paši autovadītāji stāsta, ka zonās, kur notiek ceļu būvdarbi, dažkārt nākas sastapties ar satiksmes dalībniekiem, kuri neievēro satiksmes noteikumus.

Arī šodien ReTV pamanīja situāciju, kad kāds autovadītājs ignorēja sarkano luksofora signālu, braucot no Valmieras puses uz Limbažiem. VAS “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova: “Katru vasaru ir ceļu būvdarbu sezona. Ceļus nav iespējams pārbūvēt, saremontēt bez satiksmes ierobežojumiem.

Autovadītājiem jārēķinās ar to, ka būs satiksmes ierobežojumiem, kas saistīti ar remontdarbiem. Jārēķinās ar to, ka daudzviet satiksmes ierobežojumi ir ievērojami un jāplāno papildus laiks ceļam vai cits maršruts, apbraucot būvdarbu posmu.” Viņa arī skaidro, kādas sekas var būt tam, jau autovadītāji ceļu būvdarbu posmā ignorēs sarkano luksofora signālu. “Pirmkārt, viņš apdraud citus cilvēkus, kas lieto ceļus. Būvdarbu zonās ir reversās kustības posmi.

Ja tur ir luksofors, tad ir viena josla braukšanai. Iebraucot pie sarkanās gaismas, sastapsiet pretī braucošo transportu. Ir liela iespēja, ka izmainīties nebūs iespējams. Varat iekļūt vēl lielākās problēmās, izraisīt sastrēgumu. Sliktākajā gadījumā izraisīsiet negadījumu.” Anna Kononova norāda, ka pēdējo gadu laikā ir bijušas reizes, kad būvdarbu vietās ir notikušas avārijas tieši tādēļ, ka autovadītāji nav ieverojuši luksofora signālus.

Tāpat viņa norāda, ka būvdarbus veic smagā tehnika. Tas ir vēl viens iemesls, kādēļ ceļu būvdarbu vietās jābrauc uzmanīgi. “Jāatceras, ka būvdarbu zonās strādā būvnieki, strādnieki, tehnika. Arī tādēļ jāievēro ceļu satiksmes noteikumi. Aicinām – kā katru gadu – būt pacietīgiem, iespēju robežās izvēlēties citus maršrutus. Braucot cauri zonām, ievērot noteikumus, signālus, kurus rāda pagaidu luksofori, un būt pacietīgiem, saprotošiem. Bez šiem darbiem nevaram tikt pie labāka un gludāka ceļa.” Par to, vai izvēlētajā maršrutā notiek ceļu būvdarbi un kādi ir satiksmes ierobežojumi, informācija pieejama “Latvijas Valsts ceļu” mājaslapā, kur ir interaktīvā karte.