"333 Autosport" piloti aizvadījuši testus pie jaudīgās "Formula Master" formulas stūres
Haralda Šlēgelmilha kartingu komanda "333 Autosport" pagājušās nedēļas beigās Igaunijā aizvadījusi testus ar Austrijā bāzētās "HS Engineering" komandas sagatavoto jaudīgo "Formula Master" formulu.
Testos piedalījās divi perspektīvākie "333 Autosport" komandas braucēji - Roberts Strenga un Zigmārs Lapa.
Šī bija pirmā reize, kad abi jaunie autosportisti iemēģināja tik jaudīgu formulu, kas, salīdzinot ar kartingu, trasē spēj attīstīt divreiz lielāku ātrumu.

Foto: Jānis Saļms, 333.lv
"Mūsu komandas sezona strauji tuvojas noslēgumam. Šogad piedalījāmies "ProKart" čempionātā, bet sezonas izskaņā komandas dalībniekiem vēlējos sagādāt kādu pārsteigumu, kas vienlaicīgi viņus arī papildus motivētu strādāt vēl vairāk, jo bez ilgstoša treniņprocesa augstus rezultātus sasniegt nav iespējams," stāsta komandas vadītājs Šlēgelmilhs. "Visas sezonas laikā skatījos un vērtēju katru komandas braucēju. Blociņā pierakstīju, kurš treniņos vairāk cenšas, kurš ātrāk progresē. Skatījos, kā jaunie autosportisti startē un pieņem lēmumus sacīkšu režīmā. Dalību testos biju plānojis vienam braucējam, taču arī pēc pēdējām sacīkstēm nevarēju izšķirties starp Robertu un Zigmāru, tāpēc izdevība sēsties pie "Formula Master" stūres tika abiem jauniešiem."
"Trase ir īsa, ar plašām drošības joslām, tāpēc kā radīta šādiem testiem. Pats izbraucu pāris apļus, uzrādot apļa laiku aptuveni minūte un 22 sekundes. Roberts un Zigmārs no šī laika atpalika par aptuveni sešām līdz septiņām sekundēm, kas pirmajai reizei un vēl slapjā trasē ir pārsteidzoši labi. Atceros, kā pats pirmo reizi piedalījos formulas testos, - diez vai nobrauktu labāk," uzskata autosportists. "Pēc ilgāka pārtraukuma kāds no jaunajiem latviešu autosportistiem atkal sēžas pie formulas stūres. Ļoti ceru, ka šis būs nepieciešamais atspēriena punkts, lai jau pavisam drīz mēs ko tādu varētu redzēt ikdienā, ne tikai vienreiz sezonā."
Kartingu komanda "333 Autosport" dibināta 2013.gada sākumā ar mērķi izveidot spēcīgu platformu, lai Latvijā apmācītu un sagatavotu gan pašmāju, gan ārvalstu jauniešus startam dažādās autosporta disciplīnās.
"333 Autosport" savā pirmajā darbības gadā pilnvērtīgi piedalījās "ProKart" kartingu čempionātā, kam braucēju sagatavošanas procesu veica Šlēgelmilhs, Karlīne Štāla un Otto Birznieks.
LASI VĒL
- Kādēļ strauji audzis pieprasījums pēc Honda ģeneratoriem? (+ VIDEO)
- Degvielas cenas Latvijā – zemākas nekā vidēji ES (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 19.3.2026: Dīzelis 1.957 un 95 benzīns 1.707 EUR. Ir +42 centi kopš 1.3.2026 (+ VIDEO)
- Cik ilgi Latvijas valsts ceļi neatjaunos vēl 110 km/h uz Rīgas-Jūrmalas šosejas — jau 19.03.2026?
- iAuto.lv jautājumi publikācijai: Rīgā, Jūrmalas gatve tagad ir atvērta transporta kustībai abos virzienos
- Kāda tipa riepas bija ejošakās aizvadītajā ziemā ? (+ VIDEO)
- Kurš ir atbildīgs un kurš maksās par janvārī atklātās Mūkusalas promenādes defektiem? (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 18.3.2026: Dīzelis 1.957 un 95 benzīns 1.707 EUR (+ VIDEO)
- Māra Ozoliņa TESTĀ: Kompaktais pilsētas apvidus auto "Audi Q3 Sportback" ar 265 ZS jaudu (+ VIDEO)
- Cik lielu motociklu var iedabūt elektriskā KIA PV5 busiņā ? (+ VIDEO)
