Baumanis māju posmu noslēdz pusfinālā (+ FOTO)

Pamatīgi slapjos apstākļos CSDD Biķernieku trasē noslēdzies Neste World RX of Latvia posms, kurā STARD komandas pilots Jānis Baumanis izcīnīja vietu pusfinālā, tomēr nedaudz pietrūka ātruma un veiksmes lai sasniegtu finālbraucienu.
Lietainā dienā Biķerniekos izcīnīts pusfināls
Otrā sacensību diena Jānim iesākās ar braucienu no pirmās starta pozīcijas otrajā braucienā. Blakus Jānim uz starta stājās Gijams de Riders, Matvejs Furaškins, Pals Treijs un Kristians Sabo. Jānim padevās labs starts, pēc kura izdevās iekārtoties uzreiz aiz Sabo. Aizvadot stabilu un ātru braucienu Jānim izdevās finišēt otrajam, kvalifikācijas kopējā ieskaitē ieņemot sesto pozīciju.
Noslēdzošajā kvalifikācijas kārtā Latvijas autosportists startēja kopā ar Robinu Larsonu, Timuru Timerzjanovu, Sirilu Reimondu un Kevinu Hansenu. Starta brīdis Jānim nebija pats veiksmīgākais, tomēr trasē izdevās tikt garām šī gada Eiropas čempionam Larsonam, paceļoties uz ceturto vietu. Noslēgumā STARD pilotam 4. vieta braucienā un 12. ceturtajā kvalifikācijā, kas deva iespēju stāties uz starta arī pusfināla braucienā.
Pusfināla pirmajos līkumos, kā jau Biķernieku trasē ierasts, neliela pagrūstīšanās, pēc kā Jānis iekārtojās piektajā vietā, aiz tautieša Reiņa Nitiša muguras. Kad Nitišs devās džokeraplī, Baumanis pacēlās uz ceturto vietu, tomēr pēc tam, kad 5. aplī pats devās džokerī, Jānis atkrita līdz 6. pozīcijai, kurā arī finišēja māju posmā.
Nu čempionātā gaidāma divu mēnešu pauze, bet sezona Jānim Baumanim noslēgsies ar posmu Dienvidāfrikā.
Jānis Baumanis: “Seši apļi pusfinālā bija kā mūžība”
“Varētu teikt, ka šis bija viens no garākajiem braucieniem kāds ir bijis. Seši apļi pusfinālā bija kā mūžība, jo pamatīgi aizsvīda stikls, līdz ar to gandrīz neko nevarēju redzēt. Ap ceturto apli spogulī ieraudzīju Reini, un tad arī viņu palaidu, iebraucot džokerī. Neskatoties uz to, ka sacensības nebija pašas veiksmīgākās, vēlos pateikt milzīgu paldies visiem atbalstītājiem, kas atbalstīja mani gan trasē, gan pie TV ekrāniem! Vēl atlicis posms Dienvidāfrikā, mēģināsim sezonu noslēgt uz pozitīvas nots!”


Foto: Tom Banks


LASI VĒL
- Kāpēc elektromobilim nepieciešams siltumsūknis? (+ VIDEO)
- TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Unikālais Mercedes-Benz All Terrain dīzeļhibrīds (+ VIDEO)
- TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Kāds ir jaunais Škoda Kodiaq RS? (+ VIDEO)
- Ministrs uzdod pārtraukt līgumu slēgšanu par vēja parku attīstīšanu “Latvijas valsts mežu” zemēs (+ VIDEO)
- 500 km no Zilupes līdz Liepājai – divi vīri ar velosipēdiem šķērso Latviju (+ VIDEO)
- Eiropas tūres ietvaros popularizē Neste MY atjaunīgo degvielu (+ VIDEO)
- Jo trakāk, jo labāk - Lasvegasas Rat Rod šovs (+ VIDEO)
- BMW aiztraucas, Škoda nokrīt ritenis (+ VIDEO)
- Jānis Vanks salīdzina KIA Sorento un Hyundai Santa Fe (+ VIDEO)
- Ar ko atšķiras 400 un 800 voltu elektromobiļi? (+ VIDEO)