Botsvāna svin pirmo uzvaru Dakaras rallijā

Botsvānietis Ross Brenčs pirmdien uzvarēja Dakaras rallija otrajā posmā Saūda Arābijā motociklistu klasē, sagādājot savai valstij pirmo panākumu rallija vēsturē, bet vieglo automašīnu klasē savu 15.panākumu rallijā svinēja DĀR pilots Žinjels de Viljers.
Otrajā posmā, kas norisinājās Saūda Arābijā no Vadžhas līdz Neomai, vēsturisku uzvaru motociklu klasē Botsvānai izcīnīja Brenčs. KTM firmas "rumaka" mugurā viņš 393 kilometrus garo posmu veica trijās stundās 39 minūtēs un 10 sekundēs, par minūti un 24 sekundēm apsteidzot citu KTM braucēju britu Semu Sanderlendu un par divām minūtēm un 21 sekundi - čīlieti Pavlo Kintanilju, kurš brauc ar "Husqvarna".
Kopvērtējuma vadībā pēc diviem posmiem ir Sanderlends. Viņam minūti un 18 sekundes zaudē Kintanilja, bet minūti un 32 sekundes - argentīnietis Kevins Benavidess ("Honda").
Vieglo automašīnu klasē, kur svētdien negaidīti uzvarēja Lietuvas autosportista Vaidota Žalas pilotētā ekipāža, pirmdien ātrākais bija 2009.gada kopvērtējuma uzvarētājs "Toyota" braucējs Žinjels de Viljers no Dienvidāfrikas Republikas, kurš trasi veica 37 minūtēs un 20 sekundēs, par trim minūtēm un 57 sekundēm bija ātrāks par argentīnieša Orlando Terranovas ekipāžu ("Mini") un par piecām minūtēm un 42 sekundēm apsteidza AAE pārstāvi Šeihu Halidu Al Kasimi, Žalas ekipāžai ar 19 minūšu un 23 sekunžu atpalicību ierindojoties desmitajā vietā.
Kopvērtējumā pirmais šobrīd ir Terranova, par četrām minūtēm un 43 sekundēm apsteidzot spāņa Karlosa Sainsa ekipāžu (JCW) un par sešām minūtēm un septiņām sekundēm - katarieša Nasera Al-Atijaha ("Toyota") ekipāžu.
Arī šogad "Dakaras" sacensībās piedalās Ukrainas autosportists Oļegs Uperenko, kurš startē ar Latvijas licenci.
"Dakaras" rallijreids norisinās 42.reizi un šogad sacensības pirmo reizi notiek Saūda Arābijā. Rallijreids 12 posmu garumā noslēgsies 17.janvārī ar finišu Rijādas izklaides parkā "Qiddiya".
Pērn "Dakaras" rallijreidā vieglo automašīnu klasē uzvarēja Kataras autosportists Nasers Al-Atija, bet motociklu ieskaitē uzvaras laurus plūca austrālietis Tobijs Praiss.
Rallijreids no 1979. līdz 2007.gadam 29 reizes norisinājās Āfrikā, bet 2008.gadā tas drošības iemeslu dēļ tika atcelts, savukārt jau nākamajā gadā debitēja Dienvidamerikā. Plānots, ka Saūda Arābija sacensības uzņems turpmākos piecus gadus.

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com
LASI VĒL
- Jūrmalas dome plāno paaugstināt iebraukšanas maksu Jūrmalā līdz pieciem eiro; ko par to domā iAuto.lv (+ VIDEO)
- TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Ķīnas SUV modeļi pret eiropiešiem. Kurš kuru? (+ VIDEO)
- Ar 4 pirmizrādēm un autoražotāja debiju noticis Vasaras testa brauciens no "Latvijas Gada auto 2026" (+ VIDEO)
- Skrāpē vai neskrāpē automobiļus mazgātuvē "Pro bro"? Ja esi tur bijis, uzraksti atsauksmi komentāros (+ VIDEO)
- Degvielas cenas: Dīzelis 1.487 un 95 benzīns 1.507 EUR - 16.08.2025. (+ VIDEO)
- Šogad jau teju 80 noslīkušo (+ VIDEO)
- Karsta diena Jūrmalā: atkal rindas pie caurlažu automātiem – kāpēc nepirkt tiešsaistē? 15.08.2025 (+ VIDEO)
- Jauns zīmols ienāk Latvijas tirgū - MG mājvieta būs Krasta iela Rīgā (+ VIDEO)
- Krēslus - gaisā! Ko prot jaunais Volkswagen Caddy Fleixible? (+ VIDEO)
- Agresīva braukšana un ātruma pārsniegšana – policija uz autoceļa A1 noķer vairākus noteikumu pārkāpējus (+ VIDEO)