Mārtiņš Sesks triumfē Tet Rally Liepāja (+ FOTO)

Foto:
LMT | 04.07.2022

Latvijas Mobilais Telefons un Autosporta Akadēmija atbalstītais Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis piektajā Eiropas rallija čempionāta (ERC) posmā Tet Rally Liepāja (1.-3.jūlijā) izcīnījis satriecošu uzvaru, parādot absolūti ātrākos rezultātus visos 12 sacensību ātrumposmos.

Tet Rally Liepāja desmit gadu pieredzē šīs ir arī pirmais gadījums, kad kāda ekipāža uzvarējusi visus rallija ātrumposmus.

Seska pilotētā ekipāža triumfēja ERC piektajā posmā, uzrādot  neiedomājami stabilu un pārliecinošu sniegumu mājas trasē no pirmā līdz pēdējam ātrumposmam. Apbruņojies ar tikko testētām Indijas riepu giganta MRF riepām un Sports Racing Technologies sagatavoto Rally2 auto, Sesks  lieliski debitēja gan testa braucienā, gan sacensību pirmajā un otrajā dienā, uzkrājot nozīmīgu pārsvaru pār rallija augstākās līgas sekotājiem. Pēc nevainojamas sadarbības ar stūrmani Renāru Franci, ekipāža svētdienas pievakarē atgriezās Liepājā ar pārliecinošu uzvaru un 1 minūtes 10,9 sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju, savu komandas biedru no MRF –  Efrēnu Llarenu (Elfrèn Llarena).        

Mārtiņš Sesks: “Šis bija manā karjerā līdz šim labākais rallijs. Viss notika tik baudāmi. Mēs kāpām mašīnā un jutāmies labi. Es biju pārliecināts par to, ko es daru, un viss sanāca. Mēs negājām uz īpašiem rekordiem, mēs to darījām sevis dēļ un no tā veidojās tas rezultāts. Mēs vienkārši bijām plūdumā un savā ritmā. Bija maģiska nedēļas nogale. Vienlaikus šāds rezultāts bija iespējams tāpēc, ka mums labākie atbalstītāji kā MRF, Latvijas Mobilais Telefons, Otaņķi Mill, Virši un labākā Sports Racing Technologies mašīna. Kad tehniski viss ir tādā balansā, ir bauda un prieks braukt.”             

“Es varētu arī šodien beigt savu karjeru, jo šis bija skaisti,  noteikti baudāmākais rallijs arī manā karjerā,” pēc sacensībām jokoja ekipāžas stūrmanis Renārs Francis.

Seska/ Franča ekipāža Tet Rally Liepāja ietvaros bija arī ātrākā Latvijas rallija čempionāta kopējā ieskaitē un apsteidza LRČ otrā posma LRČ2 klases braucējus no Igaunijas –  Gregoru Jētsu un Timo Tanielu par 47 sekundēm, izcīnot uzvaru Latvijas rallija čempionāta otrajā posmā.              

Pēc uzvaras Tet Rally Liepāja ekipāža veiks vēl trīs Eiropas rallija čempionāta posmus.