Verstapens, izcīnot 13.uzvaru šosezon, ātrākais ASV "Grand Prix"

Nozare.lv | 24.10.2022

"Red Bull" pilots Makss Verstapens, kurš jau ir nodrošinājis čempiontitulu, svētdien triumfēja Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta 19.posmā - ASV "Grand Prix"-, nodrošinot viņa pārstāvētajai komandai uzvaru arī Konstruktoru kausā.

Sestdien kvalifikācijā ātrākais bija "Ferrari" pilots Karloss Sainss, kuram sekoja viņa komandas biedrs Šarls Leklērs, bet labāko trijnieku noslēdza Verstapens.

Svētdien galvenās sacīkstes ievadā pēc nelieliem incidentiem vairākas reizes trasē devās drošības mašīna.

Savukārt tuvojoties sacensību otrajai pusei, līderpozīcijas pārņēma Sebastians Fetels ("Aston Martin"), kuram otrajā vietā sekoja Lūiss Hamiltons. Pēc tam Fetels neveiksmīgi iebrauca boksos, kuros aizķeršanās rezultātā aizkavējās, un uz pirmo pozīciju pakāpties varēja "Mercedes" pilots.

Tikmēr Verstapens, kurš jau pēc uzvaras pagājušajā posmā Japānas "Grand Prix" nodrošināja sev čempiontitulu, apsteidza Hamiltonu un ieņēma pirmo vietu sešus apļus līdz sacīkstes beigām, nosargājot panākumu.

Otro vietu ieņēma Hamiltons, kurš piekāpās Verstapenam 5,023 sekundes, bet trešais finišēja Leklērs.

Ārpus labāko trijnieka palika Serhio Peres, piekto vietu ieņēma Džordžs Rasels ("Mercedes"), sestais bija Lendo Noriss ("McLaren"), kuram sekoja Fernando Alonso ("Alpine") un Fetels. Devītajā pozīcijā ierindojās Kevins Magnusens ("Haas"), kamēr pirmo desmitnieku noslēdza Juki Cunoda ("AlphaTauri").

Trīs posmus pirms sezonas beigām Verstapenam ir 391 punkts, uz otro vietu pakāpies Leklērs ar 267 punktiem, bet trešais ar 265 punktiem ir Peress. Konstruktoru kausā pārliecinošā vadībā ar 656 punktiem ir "Red Bull", otro vietu ar 459 punktiem ieņem "Ferrari", bet trešajā pozīcijā ar 416 punktiem ir "Mercedes".

Pērn Verstapens Abū Dabī "Grand Prix" pēdējā aplī izrāva savu karjerā pirmo F-1 pasaules čempiona titulu, apsteidzot septiņkārtējo čempionu Hamiltonu, ar kuru viņam pirms pēdējā posma bija vienāds punktu skaits.

Šosezon F-1 kalendārā paredzēti 22 posmi.