Verstapens uzvar Azerbaidžānas "Grand Prix"; "Ferrari" piloti nefinišē
"Red Bull" pilots Makss Verstapens svētdien izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta astotajā posmā - Azerbaidžānas "Grand Prix".
Sacīksti no pirmās rindas sāka "Ferrari" pilots Šarls Leklērs un Verstapena komandas biedrs Serhio Peress. Pēc starta pirmajā pagriezienā pa iekšmalu Peress apdzina Leklēru, kuram sekoja Verstapens un otrs "Ferrari" braucējs Karloss Sainss juniors.
Jau devītajā aplī sacīkste noslēdzās Sainsaim, kurš nobrauca malā vienā no "drošības kabatām", bet nākamajā aplī Leklērs devās boksos mainīt riepas. Divvadībā palika abi "Red Bull" braucēji un 15.aplī Verstapens apdzina Peresu, komandai braucējus brīdinot, lai tie pārāk asi necīnās.
Piecus apļus vēlāk dzinēja problēmu dēļ izstājās tobrīd līderpozīcijā esošais Leklērs, turpinot "Ferrari" nedienas. Pēc abu "Ferrari" pilotu izstāšanās trešajā vietā nostabilizējās Džordžs Rasels no "Mercedes" komandas.
Pirmais trijnieks līdz finišam bija nemainīgs, uz ceturto vietu pakāpās Rasela komandas biedrs Lūiss Hamiltons, kurš apdzina Pjēru Gaslī ("AlphaTauri"), bet sešinieku noslēdza Sebastians Fetels ("Aston Martin"). Tālāk sekoja Fernando Alonso ("Alpine"), astotais bija Daniels Rikjardo, devītais - Lendo Noriss (abi - "McLaren"), bet kā pēdējais pie punkta tika Estebans Okons ("Alpine").
Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 150 punktiem ir Verstapens, otrais ar 129 punktiem ir Peress, bet trešo vietu ar 116 punktiem ieņem Leklērs. Konstruktoru kausā "Red Bull" ir 279 punkti, "Ferrari" palikusi ar 199 punktiem, bet trešā ar 157 punktiem ir "Mercedes".
Pērn Verstapens Abū Dabī "Grand Prix" pēdējā aplī izrāva savu karjerā pirmo F-1 pasaules čempiona titulu, apsteidzot septiņkārtējo čempionu Hamiltonu, ar kuru viņam pirms pēdējā posma bija vienāds punktu skaits.
Šosezon F-1 kalendārā paredzēti 22 posmi.

Foto: Ekrānbilde no Twitter.com/F1
LASI VĒL
- "Volvo" nostāv grāvī vairāk kā trīs nedēļas, kas noticis?, 4 Studija skaidro (+ VIDEO)
- Atvainojiet, es kļūdījos! Latvijas prezidenta konvojs stājas pie sarkanās gaismas un gaida 3.DAĻA (+ VIDEO)
- Desmitā daļa autovadītāju joprojām satiksmē piedalās ar vasaras riepām (+ VIDEO)
- Kraviniekam migla netraucē - traucē tie, kas "lēnām velkas" (+ VIDEO)
- iAuto par satiksmes organizēšanu Rīgā jaunajā krustojumā K.Ulmaņa gatve ar Lielirbes ielu 2.daļa (+ VIDEO)
- Gatava ziemai visu cauru gadu. Trīs Neste dīzeļdegvielas, kas nebaidās no sala (+ VIDEO)
- Sācies “Latvijas Gada auto 2026” tautas balsojums – vai žūrijas izvēle sakritīs ar tautas simpātiju
- iAuto.lv rīta pārdomas par satiksmes organizēšanu Rīgā, braucot kopā ar prezidentu uz darbu! KO SAKI (+ VIDEO)
- Brīvu vietu nav! Kā autotirgotāji gatavojas pavasara autoizstādei?(+ VIDEO)
- Atkal vajadzēs naudu - “Fitch” pazemina lidsabiedrības “airBaltic” reitingu uz “CCC+” (+ VIDEO)
