Vienreiz lietojama konstrukcija 3 gadiem – krievu blogeris novērtē Ķīnas GAC GS8 (+ VIDEO)

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com
iAuto | 03.12.2023

Krievu blogeris Iļja Sviridovs no Youtube kanāla „Klubnij serviss” izjaucis un novērtējis Ķīnas uzņēmuma GAC flagmani, krosoveru GAC GS8. Speciālista vērtējums nav labvēlīgs šim modelim.

Viens no „Klubnij serviss” darbības veidiem ir automobiļu izjaukšana un konstrukcijas izvērtēšana, tādēļ Iļjas Sviridova teiktajam nav iemesla neticēt. Šoreiz „preparēts” GAC GS8 – otrās paaudzes modelis ar trim sēdekļu rindām, divlitru benzīna turbomotoru un 8-pakāpju Aisin automātu un BorgWarner elektrohidraulisko sajūgu. Šāda automašīna Krievijas tirgū atkarībā no versijas maksā 3,8 līdz 4,4 miljonu rubļu (aptuveni 38 000 – 44 000 eiro).

Kā GAC GS8 lielākos mīnusus blogeris minējis vibrācijas izolācijas materiālus, kas līdzinās doshirak (ātri pagatavojamās nūdeles) un pavirši uzklāto hermētiķi. Sviridovs secinājis, ka skaņas izolācijas daudzslāņu pārklājums ir izgatavots no stikla vates un filca, kombinācijas, kas diez vai ir veselīga braucējiem. Tajā pašā laikā Sviridovs uzslavējis trokšņu izolācijas slāni, kas nodala motortelpu.

Konstrukcijas spēka struktūra neizskatās uzticama. Piekto durvju pastiprinājumus notur hermētiķis, grīdas paneļi virsbūves aizmugurē nelielas slodzes ietekmē deformējas, virsbūves balsti un sliekšņi ir plāni. Drošību nodrošina šķērseniski pastiprinājumi korpusa vidusdaļā un atsevišķs pusrāmis pakaļgalā: aizmugurējo arku zonā ir konstrukcija, kurai piestiprināts tērauda apakšrāmis ar piekares detaļām.

Sviridovs atklājis neparastu GAC ​​GS8 niansi – krosoveru nevar iedarbināt, ja tam atvienoti aizmugurējie lukturi. Vēl viens nepatīkams fakts ir vienreizlietojamie klipši, tāpēc salona izjaukšana un salikšana ir liels izaicinājums.

Blogeris konstatējis, ka aizmugurējās piedziņas asis ir trauslas, un kopumā drošības rezerve izskatās neliela: tievi stūres stieņi, niecīga reduktors ar sajūgu, vieglā sakausējuma stūres šarnīri un pilnībā alumīnija dzinējs.

Pie modeļa priekšrocībām blogris pieskaitījis japāņu Aisin ātrumkārbu, moderno un ietilpīgo salonu ar septiņām sēdvietām, kā arī salīdzinoši zemo cenu par piecmetrīgu auto.

Iļja Sviridovs uzsver, ka nesaskata strukturālu līdzību starp GAC GS8 un Japānas un Amerikas modeļiem: viņaprāt, šī ir "vienreiz lietojama automašīna trīs gadiem".

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com