Saramotins izceļas ar teicamu individuālo sniegumu Parīzes-Tūras velobraucienā

Nozare.lv | 13.10.2013

Ar izcilu individuālo sniegumu Parīzes-Tūras velobraucienā svētdien izcēlās Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins no Šveices komandas "IAM Cycling".

UCI 1.HC kategorijas sacensības norisinājās 235 kilometru garumā, bet par uzvarētāju ar laiku piecas stundas 29 minūtes un 19 sekundes kļuva vācietis Jons Degenkolbs no "Argos Oil-Shimano" komandas.

Saramotins kopā ar vēl trim braucējiem sacensību gaitā izveidoja atrāvienu, kas vienubrīd peletonu apsteidza par desmit minūtēm. Distances beigu daļā desmit kilometru laikā pārsvars gan saruka līdz četrām minūtēm, tomēr Saramotins ilgstoši izcēlās ar teicamu individuālo sniegumu, vadot atrāviena grupu.

Četrdesmit kilometrus pirms sacensību beigām Saramotina grupa sekotājus apsteidza par divām ar pusi minūtēm, bet brīdī, kad līdz sacīkšu beigām bija palikuši 20 kilometri, Latvijas sportists bija pamanījies izveidot individuālo atrāvienu. Uz to brīdi viņš par 23 sekundēm apsteidza astoņu sportistu lielu sekotāju grupu.

Nākamo piecu kilometru laikā Saramotina pārsvars samazinājās līdz 12 sekundēm, bet noķerts viņš tika 11 kilometrus pirms finiša.

Sacensību beigās vadošajā grupā finišēja 60 sportisti, bet Saramotins ierindojās 121.pozīcijā trīs minūtes un 16 sekundes aiz uzvarētāja.

Kopumā finiša līniju sasniedza 176 riteņbraucēji.