Treka riteņbraucējs Ķiksis kļuvis arī par pasaules čempionu veterāniem

Nozare.lv | 07.10.2013

Latvijas treka riteņbraukšanas meistars Ainārs Ķiksis svētdien izcīnījis zelta medaļu Anglijā notikušajā pasaules čempionātā veterāniem sacensībās ar atsevišķu startu.

Ķiksis palika nepārspēts sprinta sacensībās vecuma grupā sportistiem no 40 līdz 44 gadiem.

Latvijas sportists 750 metrus garo trīs apļu distanci veica 48,929 sekundēs, par septiņām sekundes desmitdaļām apsteidzot Lielbritānijas sportistu Nīlu Poteru, bet trešais bija amerikānis Alens Vugriničs.

Jau vēstīts, ka septembrī Ķiksons kļuva arī par Eiropas čempionu veterāniem sprintā un izcīnīja Eiropas sudrabu distancē ar atsevišķu startu.

Ķiksis 1990.gadā kļuva par pasaules junioru čempionu sprintā, bet pēc tam pasaules čempionātos pieaugušajiem tika pie trim medaļām. Tāpat Ķiksis piedalījās trijās olimpiskajās spēlēs, trīs reizes iekļūstot labāko desmitniekā.