4600 eiro - indieši izgatavo pasaulē lētāko minivenu (+ foto)
Indijas autoražotājs "Mahindra" nodemonstrējis minivenu "Jeeto Minivan", kas var pretendēt uz pasaulē lētākā modeļa godu šajā automobiļu segmentā. Zināms, ka ar 16 Zs motoru aprīkotais minivens maksā 350 tūkstošus rūpiju (aptuveni 4600 eiro).
Minivens izveidots uz kompaktā pikapa "Jeeto" bāzes, ir 3,34 m garš, 1,48 m plats un 1,75 m augsts. Kompaktā un tikai 740 kg smagā transportlīdzekļa riteņu bāze sasniedz 2,25 m, bet klīrenss – 180 mm. Automašīnas kreisajā pusē iemontētas vienas durvis, kas ļauj piekļūt salona aizmugures daļai, bet sānu stiklu un aizmugures stikla vietā ierīkotas sarullējamas polietilēna žalūzijas.
Par minivena dzinējspēku kalpo pie aizmugurējās ass piestiprināts viencilindra dīzeļdzinējs art 625 kubikcentimetru tilpumu un ūdens dzeses sistēmu. Dzinējs attīsta 16 Zs jaudu (38 Nm) un darbojas kombinācijā ar četru pakāpju mehānisko pārnesumkārbu.
Vēlāk tiek solītas arī versijas, kas darbosies ar benzīnu un dabasgāzi.
"Jeeto Minivan" pircējam tiek solīta 2 gadu vai 40 000 km nobraukuma garantija

Foto: Publicitātes attēls







LASI VĒL
- Vilciens Kongo laužas cauri atkritumiem (+ VIDEO)
- 3 automobiļu sadursme uz Dienvidu gaisa pārvada. Metāllūžņu vedējs kā pirmais un aiz tā rindiņā (+ VIDEO)
- iAuto tests: Japānas sedans "Lexus ES" uzsāk savu cīņu ar Vācijas premium smagsvariem (+ VIDEO)
- 8 cilindri un 6 litri. Corvette Stingray norauj jumtu (+ VIDEO)
- Latvijā pirmo reizi viesosies FIA ekorallija kauss (+ VIDEO)
- Toyota bZ4X Touring. Latvijas apstākļiem labākais elektriskais ? (+ VIDEO)
- Šorīt (1.07.2026) notika ceļu satiksmes negadījums starp motociklu un busiņu uz Vanšu tilta (+ VIDEO)
- Rēzeknes novadā jaunietis ar zagtu auto bēg no policijas (+ VIDEO)
- Ugunsgrēks izposta noliktavu Rīgā 3500 kvadrātmetru platībā (+ VIDEO)
- Augstākās bīstamības ugunsgrēks Pārdaugavā; uzbrauktuve no Mūkusalas ielas uz Kārļa Ulmaņa gatvi ir slēgta (+ VIDEO)
