ES jaunajās sankcijās pret Krieviju domā par pilnīgu gāzes importa aizliegumu un liegumu pirkt īpašumus

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com
Nozare.lv | 24.09.2022

Eiropas Savienības (ES) valstis sākušas nākt klajā ar idejām jaunām sankcijām pret Krieviju.

Eiropas Komisija (EK) tuvākajās dienās organizēs sarunas ar 27 ES dalībvalstu pārstāvjiem, lai izkristalizētu prioritātes un pēc tam nāks klajā ar priekšlikumu jaunām sankcijām.

Latvija, Lietuva, Igaunija, Polija un Īrija aicinājušas pilnībā aizliegt dabasgāzes importu no Krievijas, liecina ziņu aģentūras DPA rīcībā nonākušais dokuments.

Krievijas cauruļvadu gāzes īpatsvars bloka kopējā gāzes importā kopš Ukrainas kara sākuma ir samazinājies no 40% līdz 9%, liecina EK dati.

Latvija, Lietuva, Igaunija, Polija un Īrija ierosinājušas aizliegumu sadarboties ar Krieviju kodolenerģijas jomā, aizliegt Krievijas dimantu importu, aizliegt pārdot nekustamos īpašumus Krievijas pilsoņiem un uzņēmumiem, un izslēgt "Gazprombank" un trīs citas Krievijas bankas no SWIFT maksājumu sistēmas.

EK priekšlikums varētu iekļaut arī cenu griestus naftas importam no Krievijas. Šo ideju atbalstījušas G7 valstis.

Pēc Krievijas lēmuma sākt daļējo mobilizāciju ES valstis vienojušās pēc iespējas ātrāk piemērot Krievijai jaunas sankcijas, trešdien paziņoja ES augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels.

Jaunās sankcijas jāapstiprina visām 27 ES valstīm. Ungārija, visticamāk, izrādīs pretestību sankcijām enerģētikas sektoram, jo tā ir stipri atkarīga no Krievijas gāzes. Francija savukārt pērk urānu savām atomelektrostacijām no Krievijas uzņēmuma "Rosatom".

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com