Melns un jaudīgs - "Rolls-Royce" izgatavo kabrioleta "Dawn" īpašo versiju "Black Badge" (+ foto)
Britu limuzīnu ražotājs "Rolls-Royce" prezentējis modeļa "Dawn" īpašo modifikāciju "Black Badge", kas savu pirmo uznācienu svinēs nedēļas nogalē, Gudvudas Ātruma festivālā.
"Black Badge" eksterjers atšķiras ar izteikti melno virsbūves krāsojumu, kas panākts, uzklājot vairākus krāsas un lakas slāņus, darbu pabeidzot ar rūpīgu pulēšanu, kas paveikta rokām. Ražotājs nekautrējas slavēt rezultātu apgalvojot, ka panākts dziļākais, tumšākais un piesātinātākais tonis, kāds jebkad izmantots auto industrijā. Ar melnu hromu pārklāta arī citkārt spožā "Spirit of Ecstasy" figūriņa motora pārsega priekšpusē.
Zem īpašās versijas motora pārsega atrodas 6,6 litru divpadsmit cilindru Biturbo agregāts, kura jauda no standarta 571 Zs palielināta līdz 602 Zs, savukārt griezes moments pieaudzis no 780 līdz 840 Nm. Neraugoties uz iespaidīgo 2,5 tonnu masu, 100 km/h šāds kabriolets var sasniegt 4,9 sekundēs, turklāt var to darīt iespaidīga skaņu fona pavadībā – automobilim uzstādīta jauna izplūdes sistēma ar maināmu tembru, kad nospiežot pogu “Low”, izpūtēja skanējums pārvēršas “draudīgā basa-baritonā”.
Kopā ar šiem pārveidojumiem "Black Badge" saņēmis arī ātrākas darbības astoņu pakāpju automātisko pārnesumkārbu, augstākas veiktspējas bremzes, kā arī modernizētu piekari un stūres iekārtu, kas pielāgota aktīvākam vadīšanas stilam.





Foto: Publicitātes attēls

LASI VĒL
- Vilciens Kongo laužas cauri atkritumiem (+ VIDEO)
- 3 automobiļu sadursme uz Dienvidu gaisa pārvada. Metāllūžņu vedējs kā pirmais un aiz tā rindiņā (+ VIDEO)
- iAuto tests: Japānas sedans "Lexus ES" uzsāk savu cīņu ar Vācijas premium smagsvariem (+ VIDEO)
- 8 cilindri un 6 litri. Corvette Stingray norauj jumtu (+ VIDEO)
- Latvijā pirmo reizi viesosies FIA ekorallija kauss (+ VIDEO)
- Toyota bZ4X Touring. Latvijas apstākļiem labākais elektriskais ? (+ VIDEO)
- Šorīt (1.07.2026) notika ceļu satiksmes negadījums starp motociklu un busiņu uz Vanšu tilta (+ VIDEO)
- Rēzeknes novadā jaunietis ar zagtu auto bēg no policijas (+ VIDEO)
- Ugunsgrēks izposta noliktavu Rīgā 3500 kvadrātmetru platībā (+ VIDEO)
- Augstākās bīstamības ugunsgrēks Pārdaugavā; uzbrauktuve no Mūkusalas ielas uz Kārļa Ulmaņa gatvi ir slēgta (+ VIDEO)
