Nils Slakteris startēs Pasaules čempionāta 6h izturības sacensībās!

Foto: Publicitātes attēls
Kristīne Urbacāne | 09.07.2022

Šajā nedēļas nogalē, no 8. līdz 10. jūlijam Polijā, Augustovā, tiks aizvadīts aizraujošs ātrumlaivu sacensību posms - Pasaules čempionāts 6 stundu izturības braucienā (Endurance). Vēsturiski, šis izturības brauciens tiek organizēts jau kopš 2005. gada otrajā Jūlija nedēļā un arī šis gads nebūs izņēmums.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēs Riga Powerboat team ar ātrumlaivu pilotu Nilu Slakteri. Slakterim šīs būs jau otrās endurance sacensības viņa karjerā. Pagājušajā gadā uzsākot debiju Formulā 4, Slakteris kopā ar ātrumlaivu pilotu Mārtiņu Bergholcu piedalijās izturības braucienā, kas jaunajam F4 pilotam deva lielu pieredzi braucot ekstrēmos laikapstākļos kā arī lielās slodzes dēļ, ļāva izkopt savu braukšanas stilu un ātrumlaivas vadīšanas prasmes. 

Šajās sacensībās Riga Powerboat team pārstāvēs divi ambiciozi, augstas klases piloti - latvietis Nils Slakteris un igaunis Stefans Ārands. Igaunijas karogs Pasaules čempionātā Endurance Polijā plīvos pirmo reizi, līdz ar to, Slaktera komandas biedrs Arands būs pirmais Igaunijas pilots šajās sacensībās. Abi piloti vadīs Lonnberg ražoto Formula 4 ātrumlaivu.

Komanda ir pozitīvi noskaņota, jo šīs izturības sacensības ātrumlaivu pilotiem dod pieredzi startēt reālos sacensību apstākļos, lielos viļņos un sīvā konkurencē. Sacensības būs aizraujoši vērot uz vietas Augustovā kā arī sekot  līdzi notikumiem sociālajos tīklos, jo savu dalību ir pieteikuši ļoti ambiciozi piloti. 
Šīs sacensības attīsta domāšanu, palīdz pilnībā izjust ātrumlaivu, kā arī dod neaizvietojamu pieredzi, jo braucot tik garas stundas no vietas, zūd modrība, kas ir ļoti svarīga šajā bīstamajā sporta veidā. 
Sacensību uzvarētājs tiek noteikts pēc 6 stundu laikā nobraukto apļu skaita. Sacensību laikā notiek pilotu nomaiņa kā arī degvielas uzpilde. Komandām, ja tas ir nepieciešams, ir atļauja sacensību laikā veikt laivas labošanas darbus, tomēr tas atņem svarīgo sacensību laiku un tādejādi ietekmē arī rezultātu.

Riga Powerboat team paredz sīvu konkurenci un aizraujošus šova elementus, jo Pasaules čempionāta komandas ir pieņēmušas stratēģiskus lēmumus komandu veidošanā, mācījušies no iepriekšējo gadu kļūdām kā arī uzlabojuši savu tehniku, kas noteikti ietekmēs arī sacensību rezultātus.

Foto: Publicitātes attēls